GUEST EDU: Роль бізнес-аналізу в життєвому циклі проєкту

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🎉 14 квітня Kharkiv IT Cluster разом із компанією Telesens провели гостьову лекцію для студентів ХНУРЕ, де дізналися про важливість життєвого циклу проєкту від спеціаліста-практика.

🔉 Спікер лекціїРуслан Чижиченко, бізнес-аналітик у компанії Telesens, розкрив тему «Життєвий цикл проєкту, роль бізнес-аналізу, необхідні артефакти»

Що потрібно знати про життєвий цикл керування проєктами?

«Незалежно від того, яка методологія обрана для управління проєктом, у кожного завжди буде початок, середина й завершення — і це є життєвим циклом», — розповідає Руслан.

Snymok-ekrana-2023-04-16-v-20.21.41-640x353 GUEST EDU: Роль бізнес-аналізу в життєвому циклі проєкту

Жит­тєвий цикл проєкту —проміжок часу між моментом появи та момен­том його ліквідації.

Він допомагає поліпшити комунікацію між командою та замовниками. Бути впевненим, що мета досягнута за допомогою доступних ресурсів. Керувати ризиками та мінімізувати їх.

Які бувають типи життєвих циклів?

Найчастіше виділяють предикативні, адаптивні та гібридні життєві цикли.

Щоб дізнатись більше про різновиди ЖЦ, дивіться запис зустрічі!

👉Запис зустрічі «Типи Життєвих циклів»

За даними Project Management Body of Knowledge, або PMBOK, життєвий цикл складається з фаз:

  1. Планування;
  2. Аналіз та збирання вимог;
  3. Проектування та дизайн;
  4. Розробка;
  5. Тестування;
  6. Вихід на ринок;
  7. Технічна підтримка.

 

Snymok-ekrana-2023-04-20-v-15.19.51-640x339 GUEST EDU: Роль бізнес-аналізу в життєвому циклі проєкту

«Народження» характеризує розробку та впровадження на ринок принципово нових видів товарів, обсяг потреб в яких спричиняє до будівництва нових підприємств, які відокремлюються у підгалузь, а потім у самостійну галузь.

«Зростання» характеризує визнання споживачами но­вих видів товарів, швидкий зріст обсягу попиту на них та відповідний зріст чисельності компаній та фірм.

«Розширення» характеризує період між високими темпа­ми збільшення чисельності компаній та стабілізацією цьо­го збільшення. На цій стадії ще продовжується інвестуван­ня у нове будівництво, але основний обсяг цього інвестуван­ня спрямовується на розширення вже існуючих виробничих об’єктів.

«Зрілість» характеризує період найбільшого обсягу по­питу на товари даної галузі, вдосконалення якісних харак­теристик випускаємої продукції. Основний обсяг інвестицій в цьому періоді спрямовується на модернізацію обладнання або на технічне переозброєння компаній. Ця стадія життє­вого циклу характеризується найбільш тривалим періодом, а для товарів, на які не впливає науково-технічний прогрес, ця стадія остання.

«Спад» характеризує період швидкого зменшення обся­гу попиту на товари даної галузі у зв’язку з розвитком нових галузей, товари яких замінюють традиційну потребу. Як підкреслювалося вище, ця стадія характерна не для всіх га­лузей, а тільки для тих, що випускають продукцію, на яку значно впливає науково-технічний прогрес.

Яка ж роль бізнес-аналітика у життєвому циклі проєкту?

Основна мета бізнес-аналізу — допомогти компанії впроваджувати технологічні рішення економічно вигідним способом, діючи як «перекладач» між бізнесом та ІТ.

Найважливіша відповідальність бізнес-аналітика в ІТ полягає в роботі з зацікавленими сторонами проєкту — зрозуміти їх вимоги та перевести в деталі, зрозумілі для розробки.

Щоб дізнатись більше про роль бізнес-аналітика у життєвому циклі проєкту, дивіться запис зустрічі!

👉Запис зустрічі «Роль бізнес-аналітика у життєвому циклі проєкту»👈

Kharkiv IT Cluster дякує Руслану Чижиченко, бізнес-аналітику у компанії Telesens за надану можливість студентам ХНУРЕ розглянули різні етапи життєвого циклу, які проєкт проходить від його початку до завершення.
Захід був цікавим та пізнавальним і зарядив усіх енергією та натхненням.

Довідка:

Telesens — це компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення та наданні послуг в галузі телекомунікацій та фінансів. Telesens пропонує різноманітні рішення для провайдерів телекомунікаційних послуг, мобільних операторів та компаній з фінансової сфери. Telesens використовує сучасні технології та методи розробки, щоб забезпечити якість та ефективність своїх продуктів та послуг.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Scrum na praktytsi_Guest Edu_Kharkiv IT Cluster

Коментарі