Guest EDU-3 (2)

Guest Edu: інсайти від IT-професіоналів для майбутніх лідерів галузі

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster не лише об’єднує найкращі компанії для спільних проєктів, але й активно працює над підготовкою нового покоління IT-фахівців. Одна з таких ініціатив — серія гостьових лекцій Guest Edu, де провідні фахівці діляться зі студентами практичним досвідом і секретами успіху в різних напрямках ІТ.

Так, за два місяці більше 200 молодих спеціалістів ХНУРЕ, ДНУ ім. Василя Стуса, КНУТД та Полтавського університету економіки і торгівлі долучилися до зустрічей з представниками компаній Epam, AltexSoft та Харківського технологічного університету IT STEP. Цього разу на гостьових лекціях порушували питання неочевидних особливостей конкретних ІТ-професій.

UX/UI дизайн: більше, ніж просто «красиві картинки»

6 листопада студенти Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) мали унікальну можливість дізнатися про специфіку UI/UX дизайну від Романа Гончара, дизайнера компанії AltexSoft

Роман наголосив, що UI (інтерфейс користувача) — це не просто візуальні елементи, а ціла система взаємодії, яка має бути зручною, логічною та зрозумілою для користувача. А UX (досвід користувача) — це, по суті, шлях користувача через продукт: наскільки легко, комфортно та інтуїтивно зрозуміло йому використовувати програму чи сайт.

Головна відмінність UI/UX дизайну — це фокус не тільки на візуальній складовій, але й на функціональності та ефективності взаємодії користувачів із продуктом. Під час лекції студенти разом із експертом проаналізували реальні кейси та навіть змоделювали типовий робочий день дизайнера, що дало глибше розуміння специфіки професії.

Project Manager: як стати успішним керівником проєктів в ІТ?

Наступним спікером серії лекцій стала Марія Мірошниченко, Project Manager у EPAM Україна, яка 11 листопада поділилася з молоддю Донецького Національного Університету (ДНУ) ім. Василя Стуса своїм досвідом керування проєктами.

Спікерка наголосила, що ключем до успішної роботи PM’а є не лише технічні знання, а й уміння працювати з людьми, правильно розподіляти завдання та забезпечувати ефективну комунікацію.

Марія відзначила важливість гнучкості та адаптивності, а також постійної підтримки зв’язку з командою і клієнтами. Вона також поділилася низкою практичних порад для початківців: як управляти часом, вести проєкт від ідеї до реалізації та створювати здорову робочу атмосферу.

Мистецтво створення цифрових продуктів: теорія і практика

Під час гостьової лекції «UI, UX, CX: теорія та практика життєвого циклу цифрових продуктів», яка відбулася 25 листопада, Катерина Казачкова, Product Designer, англійською мовою поділилася зі слухачами концептуальними засадами та реальними кейсами створення цифрових продуктів. Разом зі студентами Київського національного увніверситету технологій та дизайну (КНУТД) експертка підняла наступні теми:

  • сутність UI, UX і CX та приклади реальних продуктів, які демонструють роль даних напрямів;
  • взаємозв’язок UI, UX і CX у процесі створення успішних продуктів;
  • життєвий цикл продукту – теорія та практика.

Більш детально учасники обговорили питання ролі UI/UX/CX дизайнера на кожному етапі життєвого циклу продукту. Результатом дискусій став наступний висновок: UI/UX/CX дизайнер є незамінним фахівцем від моменту створення перших прототипів та визначення основних функціональних можливостей до аналізу поведінки користувачів задля покращення їхнього досвіду.

Наприкінці лекції учасники ще й розвинули свої практичні навички, проаналізувавши хороший UX та поганий CX відомих продуктів.

 AWS — інструмент майбутнього в ІТ-індустрії

На гостьовій лекції 12 грудня Олексій Десятніченко, доцент Харківського технологічного університету IT STEP, поділився зі студентами Полтавського університету економіки і торгівлі глибокими знаннями про роботу із хмарними сервісами AWS та основами створення вебсайтів. Він детально пояснив, з яких частин складається сайт, а також розповів про найпопулярніші сервіси AWS. Серед останніх спікер виокремив:

  • Amazon EC2 (Elastic Compute Cloud). Дозволяє орендувати віртуальні сервери (екземпляри) для запуску додатків.
  • AWS Lambda. Сервіс безсерверних обчислень, який дозволяє виконувати код у відповідь на різні події без необхідності керувати серверами.
  • Amazon S3 (Simple Storage Service). Це об’єктне сховище для зберігання великих обсягів даних.
  • Amazon VPC (Virtual Private Cloud). Ізольована мережа всередині AWS, яка дозволяє створювати приватні хмарні середовища.

До того ж фахівець поділився корисними інсайтами. Лайфхаки та секрети роботи від Олексія Десятніченка стали практичним путівником для студентів, які прагнуть розвиватися у сфері хмарних технологій.

Завдяки спільним зусиллям Харківського ІТ Кластеру та партнерів, невпинно створюємо нові можливості для професійного зростання молоді!

Рекомендовані матеріали

  1. Guest Edu-5-min
  2. Guest EDU-2 (2)-min

Коментарі