Grid Dynamics

Як у Grid Dynamics відбувся хакатон «Stand with Ukraine»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

З 9 по 11 грудня компанія Grid Dynamics провела внутрішній хакатон «Stand with Ukraine». Метою заходу було створення нового актуального та корисного застосунку, який можна використовувати в гуманітарних цілях. Хакатон проходив у гібридному форматі та об’єднав фахівців компанії в Україні, Польщі, Хорватії та інших країнах.

Загалом у хакатоні взяли участь 46 спеціалістів Grid Dynamics, які працювали над тим, щоб зробити свій інтелектуальний внесок на користь України. З 6-ти команд, які презентували свої новітні ідеї менторам, перемогу здобула команда «На тебе чекають вдома». Головна ідея цього мобільного застосунку — допомога у пошуку близьких людей, які зникли безвісти під час війни. За допомогою штучного інтелекту система допомагає в ідентифікації людей за їхніми обличчями та характерними ознаками (шрамами, татуюваннями, родимими плямами тощо). З кожним днем подібних запитів стає все більше, тож це серйозна проблема, яку вирішує застосунок.

Як це працює?

У процесі беруть участь три сторони:

  1. той, хто шукає людину, завантажує її фото в систему;
  2. особа (лікар, сапер, військовий), яка знайшла людину, що потребує допомоги (втратила пам’ять, є непритомною чи, на жаль, загинула) фотографує її та додає фото у систему;
  3. модератор приймає рішення, що робити далі, спираючись на дані з системи, а також дані, що були надані разом із фото.

Рішенню модератора передує постійна та стабільна робота системи, яка щосекунди переглядає фото з обох сторін і за допомогою штучного інтелекту пробує знайти збіги. Щойно збіг виявлено — до модераторів надходить повідомлення про те, що отримано збіг із високим рівнем ймовірності підтвердження особи. Для лікарів важливою є інформація про групу крові, алергії та хвороби постраждалого, тож ці дані також потрібно заносити в систему. Також близькі люди мають залишити свої контакти, щоб у разі ідентифікації особи з ними можна було оперативно зв’язатися.

Як результат, мобільний застосунок «На тебе чекають вдома» допоможе значній кількості людей знайти своїх близьких і рідних. Розробка не втратить своєї актуальності й після завершення війни, адже люди зникають безвісти навіть у мирний час.

Grid Dynamics нагородила авторів проєкту «На тебе чекають вдома» пам’ятними призами: браслетами з Азовсталі, які стали символами незламності та відваги, а також грошовою винагородою. Усі учасники заходу отримали брендовані подарунки з символікою хакатону.

Смілива нація потребує сміливих ідей та рішень. Спеціалісти Grid Dynamics продемонстрували високий рівень фаховості та розробили важливі для суспільства проєкти у стислих часових рамках хакатону. Внесок кожного є безцінним, адже всі українці працюють задля спільної мети — нашої перемоги.

Наближаємо перемогу України разом!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Grid Dynamics
  2. Grid Dynamics та НаУКМА запустили спільну сертифікатну програму «Технології Big Data та Data Science»
  3. Про те, як пройшла практика студентів в ІТ-компанії Grid Dynamics.
  4. Як триває практика студентів в ІТ-компанії Grid Dynamics

Коментарі