Гранти для ІТ-бізнесу: особливості та можливості

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Гранти стали важливим інструментом для підтримки інноваційних проєктів у бізнесі, особливо в ІТ-секторі. В умовах зростаючої конкуренції та обмежених ресурсів, вони можуть стати вирішальним фактором для компаній, які прагнуть розвиватися.

Kharkiv IT Cluster разом з Yemelianenko Consulting та експерткою з YouControl розібралися, як подолати конкуренцію, залучити грантове фінансування і трансформувати бізнес.

Що таке грант і як його отримати?

Грант — це не лише безповоротна фінансова допомога, але й потужний інструмент для підтримки та розвитку різних ініціатив. Він дозволяє реалізовувати амбіційні проєкти, не обтяжуючи бюджет компанії.

Основні типи грантів:

  • Smart money: Інтелектуальна підтримка, яка допомагає розвивати ідеї та технології.
  • Натуральна підтримка: Безоплатне надання послуг чи виконання робіт.
  • Грошові гранти: Фінансування, яким заявник може управляти в рамках узгодженого бюджету.
  • Фізичні ресурси: Передача обладнання чи матеріалів від донора.

Як правило, гранти надаються на конкурсній основі та на умовах, які визначає грантодавець. Однак, отриману допомогу не потрібно повертати.

Важливо: Ресурси виділяються на конкретні цілі, тому донор завжди вимагає звіт про їхнє використання.

  • Актуальні напрямки для отримання грантів:
  • Стартапи та нові ідеї.
  • Релокація в межах України.
  • Проєкти, спрямовані на жінок та ветеранів.
  • Розвиток інноваційних продуктів.

unnamed-2 Гранти для ІТ-бізнесу: особливості та можливості

«Донори періодично змінюють пріоритети. Якщо зараз можна використати кошти на проведення досліджень, то через рік можна буде зробити щось ще, чого тут немає в списку», — пояснює експертка Yemelianenko Consulting Тамара Ємельяненко.

Щоб отримати грант, необхідно:

  • Відповідати встановленим критеріям: масштаб діяльності, сфера роботи та інноваційний потенціал.
  • Підготувати заявку: докладний план проєкту, включаючи цілі, очікувані результати та бюджет.
  • Звітувати донорам: як використано гроші та чи досягнуті результати.

Як успішно отримати грант?

Грантова підтримка в Україні набуває все більше популярності, відповідно, конкуренція поступово зростає. І чим більше заявок, тим жорсткішим стає відбір.

«Нехай вас це не лякає. Якщо ви у своїй компанії працюєте над тим, щоб розробити необхідні політики, процедури, перевірки, то необхідні документи й підтвердження у вас вже будуть під рукою. І ви в будь-який час зможете їх надати донору, демонструючи вашу оперативність і підготовку», — мотивує експертка YouControl Ганна Горпинич.

Ефективні методи роботи із грантами:

1. Участь в «класичних» грантових конкурсах.
Де шукати: відкриті ресурси, такі як Telegram-канали про гранти (Гранти UA), агрегатори конкурсів (Громадський Простір, Дія Бізнес), сайти міністерств і фондів, що відповідають вашій тематиці.
2. Налагодження партнерств як виконавця.
Де шукати: бізнеси та неприбуткові організації, які можуть придбати у вас товари чи послуги за грантові кошти, а вас обирають як виконавців.
3. Налагодження партнерств з донорами як субгрантера.
Де шукати: Знайомтеся на профільних заходах, контактуйте з представниками фондів, шукайте оголошення про пошуки партнерів на агрегаторах конкурсів, реєструйтеся в мережі підприємств EEN.

Застосовуючи ці підходи, ви значно підвищите свої шанси на отримання грантової підтримки та встановите цінні партнерські відносини.

Практичні поради для успішного отримання грантів:
1. Подавайте якісні грантові заявки на відкриті, релевантні вашим проєктам, конкурси.
2. Отримуйте досвід через участь в невеликих грантових програмах.
3. Запитуйте рекомендаційні листи від організацій з успішним грантовим досвідом для підсилення вашого проєкту.
4. Шукайте партнерів для реалізації великих спільних проєктів.
5. Здійснюйте постійний моніторинг грантових конкурсів, щоб вчасно знайти відповідний вашим потребам та критеріям участі конкурс.

Які грантові програми існують?

Зараз існує багато грантових програм. Розглянемо відкриті конкурси та як ними скористатися, щоб досягти своїх цілей.

  1. Компенсація консалтингових послуг: Грант покриває до 85% вартості проєкту у сферах: стратегія, маркетинг, ІТ, фінанси. Конкурс для підприємств з українським капіталом, що працюють понад 2 роки і мають штат від 10 до 500 осіб.
  2. Грант на власну справу: До 250,000 грн для українських підприємств зі штатом до 50 осіб. Для м. Харків та Харківської області до 500,000 грн. Гроші можна витратити на меблі, обладнання, програмне забезпечення, оренду та маркетинг.
  3. Підтримка інноваційних проєктів: Гранти до $50,000 для розробників нових технологій чи товарів. Кошти можна витратити на зарплати, оплату послуг, маркетинг, дослідження та розробку, закупівлю обладнання.
  4. Кібербезпека критичної інфраструктури України: Гранти до $150,000 для українських неприбуткових організацій та бізнесів на підвищення кібербезпеки та модернізацію інфраструктури.
  5. Програма ЄС Еразмус+: Гранти міжнародної співпраці €100-300 тисяч для неприбуткових організацій, МСП та фізичних осіб. Пріоритети: інклюзія, цифрові й зелені трансформації, громадянське суспільство.

Таким чином, гранти — це не лише можливість отримати кошти для реалізації своїх ідей, але й шанс зміцнити позиції на ринку і сприяти стійкому розвитку бізнесу. Важливо підійти до процесу системно, впевнено крокуючи до мети.

Плануєте здійснити прорив на ринку? Ставайте членом прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster і виводьте бізнес на новий рівень!

Рекомендовані матеріали

  1. tajm-menedzhment-dlya-hr

Коментарі