Формування команд та планування роботи в команді 🚀

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

23-го грудня відбулася чергова зустріч у рамках проєкту Junior Club від Kharkiv IT Cluster

🎆 23-го грудня пройшла закрита лекція для Junior Club (JC).

🌠 Зустріч провела Юлія Стрельченко, PM-менеджерка з компанії Telesens. Спікерка поділилась своїми знаннями з майбутніми IT-спеціалістами на лекції «Формування команд та планування роботи в команді».

Проєктна команда та навіщо вона потрібна.

 «Завданням PM є максимальне полегшення входу нових людей до роботи компанії, адже перше з чим зіштовхується нова людина в колективі – це страх», — поділилась Юлія.

🚩 PM вирішує такі організаційні проблеми:

  • створення професійно-стимулюючого оточення;
  • здійснення грамотного керівництва, забезпечення кваліфікованим технічним персоналом,
  • забезпечення підтримки з боку керівництва і сприятливого навколишнього середовища.

Проєктна команда потрібна для підвищення гнучкості щодо організації та розвитку команди, забезпечення відсутності дублювання повноважень функціональних відділів та надання членам команди можливості «почувати себе впевнено у завтрашньому дні».

🔸 Проєкт і етапи його реалізації Кожен проєкт має свої стадії побудови:  задум, ресурси для реалізації,  цілі реалізації.

В систему управління проектами входять ряд послідовних дій, що сегментуються на окремі етапи: ініціація, планування, виконання та контроль, завершення.

🔸 Ініціація. Знайомство з проєктом, визначення його суті, цілей іформування відповідної команди.

🔸 Планування.  Найважливіша частина в управлінні проєктом. Проєкт ділять на частини, створюється певний графік робіт, в якому зазначені дедлайни для кожної з задачі.

🔸 Виконання і контроль. Поставили завдання, виконали,  проконтролювали та внесли в план необхідні корективи.

🔸 Завершення. Контрольна перевірка виконаної роботи. Обов’язково зберігаються вихідні дані для того, щоб нова людина в команді змогла розібратися, що і як робили до неї.

🚩 Які ролі у проєктному менеджменті існують і як мотивувати спеціалістів?

Ролі в команді: ВА, РМ, UX, Front-end/Back-end, QA.

Мотивацію створює винагорода, яка буває внутрішньою (почуття задоволення від виконання роботи, почуття компетентності, самоповага) та зовнішньою (визнання керівником, премії, підвищення).

Майбутні IT-спеціалісти були в захваті від лекції та порад, які давала HR-менеджерка з Telesens. Кожен зміг віднайти  щось особливе для себе. Наприкінці лекції Юлія поділилась маленьким секретом з нашими майбутніми IT-спеціалістами:

«Сьогодні Soft-skills цінується значно більше, ніж Hard-skills. Hard-skills можуть навчити, а бути комунікабельним та веселим, на жаль, навчити ніхто не зможе».

Ми вдячні компанії Telesens за та особисто Юлії Стрельченко за те, що вона поділилась з учасниками корисним досвідом, провела лекцію на таку актуальну тему та допомогла учасникам зрозуміти як працює PM.

Прокачуй soft-skills разом з Junior Club від Kharkiv IT Cluster🎉

Коментарі