Фінал хакатону Boot Camp!

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

17 травня Kharkiv IT Cluster провів фінал хакатону Boot Camp.
Учасники та координатори проєкту працювали з командами майже цілий день, завершували проєкти та розробляли презентації.

Хранитель проєкту Boot Camp, директор комп’ютерної школи Hillel Михайло Чорноморець поділився враженнями після завершення хакатону:
«Я отримав справжнє задоволення під час презентації. Я думаю, що для учасників це тільки початок, але перший крок вже зроблено! Думаю, що на учасників чекає успіх та велике майбутнє. Команди виправдали мої очікування на всі сто відсотків!»

На проєкті працювали п’ять талановитих команд за підтримки кураторів від компаній-учасників Kharkiv IT Cluster:

  • GlobalLogic;
  • Quantum;
  • SoftServe;
  • CodeIT;
  • Big Brain.

Куратори завжди були на зв’язку з командами та прокачали учасників протягом проєкту Boot Camp.

Усі ідеї соціально-екологічних проєктів запропонувала організація «Природоохоронні ГІС України», вона підтримувала учасників і кураторів протягом усієї підготовки до хакатону.

«BOOT CAMP — відмінна можливість для учасників набратися трохи досвіду роботи в команді над цікавими проєктами та працювати над розв’язанням актуальних проблем. Дякую Kharkiv IT Cluster за цю можливість!» — експерт хакатону Boot Camp, СЕО компанії Big Brain Влад Петраченко.

Які саме проєкти представили команди?

Команда Quantum відкрила Boot Camp із проєктом під назвою Search Soil Erosion

image3-e1589974542437-414x553 Фінал хакатону Boot Camp!

Search Soli Erosion направлений на виявлення та усунення ерозії ґрунтів різноманітного характеру на території України. За допомогою проєкту увага громадськості акцентується на проблемі, а координація сил екологічних інститутів для боротьби з деградацією ґрунтів стане ефективнішою.

Команда Code IT виступила із проєктом Gerodot

«Учасники від Code IT — найдружніша та дуже активна команда!» — зазначила Ольга Шаповал, директорка Kharkiv IT Cluster.

image1-414x311 Фінал хакатону Boot Camp!

Gerodot — найшвидший безкоштовний спосіб зобразити список геоданих на мапі. Наприклад, спланувати свою подорож та заздалегідь прокласти маршрут! На думку команди CodeIT, перевагою Gerodot є його доступність кожному користувачеві та можливість роботи застосунку без реєстрації та абсолютно безкоштовно.

Команда Big Brain запропонувала проєкт Green Pin

Учасники команди виявилися справжніми героями та захисниками навколишнього середовища! Команда створила просту у використанні платформу для фіксації екопорушень на мапі під назвою Green Pin. Зафіксувати знайдену проблему користувач зможе дуже просто: потрібно лише відкрити платформу Green Pin, позначити на карті місце, де зафіксовано проблему, заповнити короткий запит із додатковою інформацією про порушення та натиснути Submit. Декілька простих кроків, і ви вже на половині шляху до вирішення проблем екопорушень!

image4-e1589974865722-414x327 Фінал хакатону Boot Camp!

Проєкт Red Book Live від компанії SoftServe

Red Book Live підкорив серця суддів! Проєкт спрямований на збереження природи нашої країни. Завдяки зусиллям команди SoftServe у користувачів буде можливість надати інформацію про місце перебування рідкісних тварин! Головна ідея команди — запобігання вимиранню тварин шляхом розробки застосунку, що містить набір структурованих даних про біорізноманіття тварин в Україні.

«Розвиток талантів в ІТ сьогодні неможливий без дослідницької компоненти у навчанні, залучення молодих фахівців до хакатонів, R&D проектів та інших ініціатив, які дозволяють отримати практичний досвід у розв’язання нестандартних задач. Саме тому Boot Camp, організований та проведений Kharkiv IT Cluster, є чудовою можливістю для студентів харківських університетів спробувати власні сили у реалізації соціальних природоохоронних проектів для регіону під менторством експертів SoftServe та інших успішних ІТ-компаній. Впевнений, що усі учасники отримали гарний досвід та зробили ще один важливий крок у розвитку професійної кар’єри»,  — прокоментував один з експертів хакатону, менеджер освітніх програм в компанії SoftServe в Харкові В‘ячеслав Лаптєв. image2-e1589974930658-414x403 Фінал хакатону Boot Camp!

Та фінішувала команда GlobalLogic із проєктом Tree of Hope

Метою проєкту Tree of Hope є створення карт зелених насаджень міста з підтримкою геолокації та їхній постійний моніторинг.
У рамках проєкту планується створення стратегії просування платформи та співробітництво з навчальними закладами та державними організаціями.

«Для IT-індустрії дуже важливе створення та підтримка екосистеми, у якій молоді фахівці зможуть розвивати технічну експертизу, а також отримувати досвід командної та проєктної роботи. BOOT CAMP від ​​Kharkiv It Cluster — чудова нагода для студентів навчитися «проживати» проєкт від етапу ідеї до пітчингу для стейкхолдерів. І це важливий етап формування початківців», — зазначив керівник університетської програми компанії GlobalLogic Євген Сакало.

Запрошені експерти від компаній-учасниць Kharkiv IT Cluster прокоментували хакатон та його результати

Такими словами прокоментував роботу команд один із експертів Boot Camp Рубен Мелконян: «Ми раді, що проєкт зрушив з точки завдяки Kharkiv IT Cluster, і дякуємо компаніям, які його підтримали. Мені б дуже хотілося, щоб цей проєкт мав продовження. Деякі з проєктів хотілося б просувати далі та вивести на рівень продакшена, дати їм світло».

«Коли ти вчишся в університеті, отримати практичний досвід не завжди виходить. Вихід є — участь у різних освітніх проєктах, які можна зазначити в резюме. Boot Camp — один із таких проєктів. Учасники вчаться працювати в команді, створюють реальний продукт, набувають саме того досвіду, який потрібен потенційним роботодавцям. Наш куратор Дмитро увесь час підтримував команду і допомагав їй. А ще команді CodeIT вдалося попрацювати разом офлайн, і вони навіть встигли подружитися. Дякуємо Kharkiv IT Cluster за таку можливість». — Так прокоментувала роботу PR-менеджер компанії CodeIT та експерт проєкту Boot Camp Марія Войно-Данчишина.

Результатами хакатону стала можливість приєднання найактивніших учасників Boot Camp до IT-компаній.

  • Компанія Quantum запропонувала одній із учасниць команди пройти співбесіду з перспективою працевлаштування!
  • CodeIT запрошує до себе в компанію трьох учасників!
  • Компанія Global Logic запрошує на інтерв’ю всю команду!

Kharkiv IT Cluster висловлює подяку учасникам, кураторам і експертам Boot Camp за копітку працю! Реалізація проєктів продовжується — завдяки Boot Camp учасники можуть довести свою роботу до ідеалу та поділитися нею зі світом!

Слідкуйте за новинами від Kharkiv IT Cluster, чекайте на новий сезон і беріть участь у проєкті Boot Camp!

Коментарі