ЮНІСЕФ та ЕРАМ запрошують вразливі категорії населення на навчання перспективній ІТ-професії
Провідна IT-компанія EPAM і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запускають набір на навчальну програму у сфері ІТ. Учасники програми опановуватимуть сучасну та затребувану професію інженера з автоматизованого тестування (QA automation specialist). Скористатися цією можливістю можуть мешканці громад-учасниць ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», які належать до однієї або кількох вразливих категорій, зокрема: молодь з інвалідністю; люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю; одинокі мами або тати; батьки багатодітних сімей. Для студентів, які успішно закінчать програму, можлива подальша співпраця з ЕРАМ.
Попри те, що в Україні кількість людей з вищою освітою є високою, для багатьох знайти роботу залишається викликом, і особливо це стосується вразливих груп населення. Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ це пов’язано, перш за все, з тим, що існує невідповідність навичок, отриманих під час навчання тим, які потрібні роботодавцям. Бізнес володіє необхідними ресурсами, щоб допомогти розкрити потенціал і перспективи мільйонів молодих людей, забезпечувати їм доступ до можливостей, а також робити суспільство більш інклюзивним.
«Невідповідність навичок є серйозним викликом для працевлаштування в світі, який постійно змінюється: розрив між навичками людей та потребами ринку праці стає все більшим. Особливо це відчувають на собі вразливі категорії населення, які часто мають обмежений доступ до якісної освіти та можливостей для розвитку. Завдяки співпраці з EPAM ми вже вдруге запускаємо навчальну програму, яка розширює можливості для вразливих категорій людей, зокрема в опануванні затребуваних навичок у сфері ІТ. Після завершення програми для учасників програми відкриваються нові можливості працевлаштування. Це ще один крок до зменшення нерівності і створення нових можливостей для тих, хто цього потребує» – підкреслив Юсуф Бафозода, керівник відділу соціальної політики в ЮНІСЕФ Україна.
Важливим елементом спільної навчальної програми ЕРАМ і ЮНІСЕФ є додаткова менторська підтримка від спеціалістів ЕРАМ, а також додаткові заняття з англійської мови. Для участі у курсі необхідні: висока мотивація, бажання опановувати сучасну ІТ професію, початковий рівень англійської мови та базові технічні знання.
«ІТ – галузь має гнучкі умови співпраці, динамічно розвивається і щороку зростає приблизно на 20%. Створюючи навчальні програми для вразливих категорій населення, ми даємо можливість вмотивованим людям долучитися до сучасної і цікавої сфери, а також змінити своє життя. Ми гарантуємо насичене навчання, менторську допомогу і можливості для професійного розвитку. Робити освіту та знання доступними для всіх – це один із стратегічних напрямків сталого розвитку ЕРАМ», – зазначила Азіза Хамідова, експертка ESG-проєктів в ЕРАМ Україна. Це вже друга спільна навчальна програма EPAM та ЮНІСЕФ. Перша стартувала у листопаді 2021 року для молоді з інвалідністю. Учасники, які успішно пройшли відбір, зараз навчаються іншої професії — DevOps.
Зареєструватися на програму можна до 7 лютого. Онлайн навчання стартує 15 лютого і відбуватиметься поетапно протягом 6 місяців. Його можна буде поєднувати з роботою або навчанням, адже заняття проходитимуть онлайн у вечірній час.
Відповіді на найпоширеніші запитання:
1. Хто може претендувати на участь у спільній навчальній програмі “QA automation specialist” від ЕРАМ та ЮНІСЕФ?
Для участі у програмі ви маєте відповідати наступним критеріям:
- Мешкати в одній з громад-учасниць ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» (Баранівка, Барcька ОТГ, Бахмут, Березівська ОТГ, Біла Церква, Білозірська ОТГ, Біляївська ОТГ, Вакулівська ОТГ, Вінниця, Володимир-Волинський, Дружківка, Кам’янець-Подільский, Канів, Клесівська ОТГ, Кременчук, Львів, Маріуполь, Мена, Миколаїв, Миргород, Новоборівська ОТГ, Нововодолазька ОТГ, Новознам’янська ОТГ, Новоукраїнська ОТГ, Одеса, Рогатин, Тернопіль, Токмак, Ужгород, Умань, Харків, Херсон, Хмельницький, Хмільник, Черкаси, Широківська ОТГ).
- Зараховувати себе до однієї або кількох вразливих категорій, зокрема: молодь з інвалідністю; люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю; одинокі мами або тати; батьки багатодітних сімей
- Мати бажання розвиватися, опанувати нову професію, інвестувати час і зусилля у навчання, щоб стати IT спеціалістом.
- Вік від 18 років.
- Мати диплом ЗВО освітнього ступеня “бакалавр” або вище, або ж проходити навчання на отримання такого ступеня.
- Базовий рівень англійської А1+ (pre-Intermediate) або вище – читати, говорити на базові теми (наприклад, розповісти про себе або про те, чому саме учасник/ця обрали курс в EPAM, або чому зацікавилися розвитком в IT), розуміти прості запитання.
- Мати базові технічні знання.
- Бути готовими вкладати час в онлайн навчання протягом 6 місяців (заняття відбуватимуться 2-3 рази на тиждень і триватимуть по 2-3 години, плюс домашні завдання).
2. Як потрапити на курс?
Крок 1. Пройти реєстрацію на курс і 2 відбіркових тести (технічні знання та рівень англійської) до 18:00 7 лютого 2022 року. Складання тестів є обов’язковою умовою для врахування вашої кандидатури, тому не забудьте зробити це вчасно. Щоб почати реєстрацію перейдіть за посиланням.
Крок 2. Пройти мотиваційну співбесіду. Успішні кандидати будуть запрошені на співбесіду (запрошення та інші комунікації відбуватимуться через електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації, тому регулярно перевіряйте її!). Співбесіди проходитимуть онлайн 7 — 15 лютого. Ціль — дізнатися про вашу мотивацію брати участь у навчанні. Результатами відбору на програму ЕРАМ поділиться до 15 лютого.
3. Як проходитиме навчання?
Курс триватиме 6 місяців і складається з 3 етапів, заняття відбуватимуться виключно онлайн, час — вечірній (можна поєднувати з роботою або навчанням). Між заняттями треба виконувати домашні завдання. Перший етап триватиме три місяці та займатиме орієнтовно 20 годин на тиждень (разом із домашніми завданнями). Щоб перейти на другий етап необхідно виконати випускну роботу, на третій — пройти співбесіду. З кожним етапом кількість практики у навчанні збільшуватиметься, а програма ставатиме більш спеціалізованою. За результатами 3 етапу, найкращі студенти зможуть приєднатися до команди EPAM.