Опановуйте DevOps та донатьте ЗСУ!

Анонсуємо проєкт на підтримку ЗСУ — «Навчайся за донат» від громадської організації Демократична Сокира! В межах соціально корисної ініціативи слухачі опановують професію DevOps-інженера в обмін на донати війську. 20 травня стартує навчання третього потоку онлайн-курсу, до якого наразі триває набір. Заняття викладає технічний директор і співзасновник Tucha Володимир Мельник.

Ось лише деякі з основних навичок, які ви зможете здобути і поглибити завдяки навчанню на курсі:

 • оркестрація хмар контейнерів;
 • автоматизація розгортання середовищ і застосунків;
 • автоматизація CI/CD-процесів;
 • забезпечення безперервності роботи вебзастосунків;
 • масштабування, кластеризація і «хмаризація» онлайн-сервісів.

Під час занять учасники дізнаються, як працювати з Docker, Kubernetes, Helm, GitLab, Ansible та іншими додатковими сервісами, які можна розгортати в кластерах Kubernetes (наприклад, Ingress-NGINX, Certmanager, Prometheus, Grafana, Vault, ProxySQL тощо).

Наразі завдяки курсу знання з DevOps-інженерії вже опанували майже 100 слухачів з двох потоків. На сторінці клубу Хмарочос у Facebook можна почитати відгуки деяких учасників.

Отже, тепер про те, як працює проєкт. За кожне заняття слухачі переказують від 30.00 USD (за бажанням — більше) на рахунок фонду Демократична Сокира, з якою ми плідно співпрацюємо вже тривалий час. Важливо: для службовців Збройних сил України, Національної гвардії України та добровольців у лавах Сил територіальної оборони ЗСУ участь у курсі не потребує жодних внесків.

Усі зібрані кошти йдуть на закупівлю амуніції, військової форми, техніки, засобів тактичної медицини та іншого необхідного приладдя. Наприкінці кожного місяця представники фонду надсилають звіти, з якими всі охочі можуть ознайомитись на сторінці клубу Хмарочос. У такий спосіб разом зі слухачами першого та другого потоків зокрема вже зібрано понад 1 200 000 грн. На ці кошти придбано та передано на фронт купу всього корисного, зокрема: авто для підрозділу ППО, квадрокоптери, прилади нічного бачення, портативні зарядні станції, спальники, тактичні рукавиці, компресійні бандажі, величезну кількість інших засобів тактичної медицини та ще багато іншого.

Загалом курс передбачає не менше 15 вебінарів у Zoom, які здебільшого проходять щосуботи. Кожну з лекцій можна переглянути в записі та завантажити матеріали. Тривалість занять складає щонайменше від двох годин, хоча не завжди вдається втиснути весь матеріал у цей час, тож іноді лекції тривають і до пʼяти годин. Ось, наприклад, перелік деяких тем вебінарів для одного з потоків та орієнтовний таймінг занять:

 1. Основні операції з Docker (3 години).
 2. Docker: збірка контейнерів і оркестрація (3,5 години).
 3. Kubernetes: базові принципи використання (4 години).
 4. Kubernetes: збереження даних і доступ до сервісів (3 години).
 5. Kubernetes: доступ до сервісів у кластері (3,5 години).
 6. Kubernetes: передача конфігураційних параметрів (2,5 години).
 7. Kubernetes: доступ і права (трохи більше 2 годин).
 8. Kubernetes: вибір вузла та контролери роботи додатків (3,5 години).
 9. Kubernetes: стратегії розгортання та оновлення додатків (трохи більше 2 годин).
 10. Kubernetes: моніторинг сервісів (4 години).
 11. Розгортання додатків з Helm (понад 5 годин).
 12. Автоматизація CI/CD-процесів з GitLab (4 години).
 13. Базові механізми Ansible (перша частина) (3 години).
 14. Базові механізми Ansible (друга частина) (3 години).
 15. Створення складного плейбуку Ansible для розгортання кластерів баз даних (перша частина) (3 години).
 16. Створення складного плейбуку Ansible для розгортання кластерів баз даних (друга частина) (4,5 години).
 17. Створення інструменту розгортання кластеру ProxySQL (2 години).
 18. Використання Vault від HashiCorp.

Завдяки соціально корисній ініціативі можна не лише посприяти закупівлі необхідного приладдя на фронт, а й опанувати нову професію. Тож запрошуємо стати слухачами нового потоку всіх, хто бажає професійно розвиватися у галузі DevOps та зробити свій внесок у наближення перемоги!

Щоб приєднатися, заповніть невеличку анкету з контактними даними для зв’язку.

Долучайтеся та поширюйте інформацію!