
EPAM та БФ «Корпорація монстрів» обладнали стабілізаційний пункт для захисників Харківщини
Найбільша ІТ-компанія України EPAM регулярно допомагає захисникам та медикам, які перебувають на фронті. У вересні компанія виділили 615 тисяч гривень одеському благодійному фонду «Корпорація монстрів» для закупівлі медичного обладнання.
Столи для операцій, дефібрилятори, апарати ШВЛ, стерилізатори, монітори, інфузійні помпи та інше обладнання встановили на стабілізаційному пункті, розташованому на харківському напрямку.
— Значення «стабів» неможливо переоцінити, — каже засновниця та керівниця БФ «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова. — У будь-якій лікарні найважливіше — це операційна. Стабпункти — це операційні для військових і цивільних, які знаходяться поблизу зони бойових дій. Коли «плече» евакуації занадто довге, поранених можуть не встигнути довезти до стаціонарних лікарень. Тому 60-80% людей рятують у таких пунктах.
В стабілізаційних пунктах працюють хірурги, анестезіологи, ревматологи та інші лікарі, які усувають наслідки травм чи проводять хірургічне втручання. Як правило, це екстрені операції, коли рахунок іде на хвилини. Наприклад, якщо накласти турнікет і не виконати конверсію протягом двох годин, то кінцівку доведеться ампутувати. Тому розташування «стабів» недалеко від лінії зіткнення — необхідність. Мобільні операційні щодня рятують сотні життів.
— З початку повномасштабного вторгнення наша компанія виділила 650 мільйонів гривень на підтримку України, — каже старший директор в EPAM Україна Сергій Гаращук. — Цього року ми реалізували проєкт «Загартована сотня», в результаті якого передали Силам оборони понад 100 пікапів. Також компанія профінансувала і передала бойовим медикам 300 наплічників, укомлектованих засобами тактичної медицини. Цей проєкт реалізовано спільно БФ «Лелека». Фінансову допомогу отримав і «Охматдит» після обстрілу у липні: 1,5 млн гривень від компанії та близько 600 тисяч гривень від спеціалістів ЕРАМ.
Влітку ІТ-компанія разом з БФ savED облаштували навчальні центри в укриттях шести шкіл Кривого Рогу. Це простори, у яких вчителі проводять із учнями додаткові заняття за спеціально розробленими мінікурсами. А вже у вересні стартував ремонт укриття в ліцеї Печенізької селищної ради Харківської області. Завдяки цьому понад 400 місцевих дітей зможуть повернутися до якісного офлайн-навчання.