Емоційне вигорання. Перші ознаки і як його позбутись
Kharkiv IT Cluster розуміє, як важливо бути в ресурсі. Тому разом з компанією ITRDev ми створили матеріал, який допоможе впоратись з психологічним виснаженням.
Емоційне вигорання — це синдром постійної втоми, який посилюється щодня.
Причини вигорання
На ремоуті загострилися відчуття «соціального дефіциту», спілкування онлайн не приносить такої радості, яка була офлайн. Людина — істота соціальна, ділитись своїми переживаннями, думками й емоціями — важливо для кожного, навіть для переконливих інтровертів.
Додатковий стрес маємо через напружену ситуацію в Україні — страх, невпевненість у завтрашньому дні — підвищується рівень кортизолу, що точно негативно впливає на ментальне та фізичне здоров’я.
Все можна виправити
Перше, що треба знати про вигорання — з цього стану можна вийти й повернути свою звичну продуктивність і жагу до роботи. Варто почати з профілактики емоційного вигорання.
Останнім часом ми споживаємо багато негативного контенту, який з’їдає наше позитивне мислення, емоції та ресурси. Обмежте своє перебування в інформаційних пабліках, візьміть за звичку перевіряти новини ввечері в позаробочий час. Виділяйте собі 15-20 хвилин на день, щоб стрічка новин не поглинала вас на години.
Крім цього треба завжди бути уважним до себе й свого стану. Особливо це актуально для HR-фахівців, менеджерів, психологів, адже вони частіше за інших стикаються з різними станами оточуючих, що безпосередньо впливає на їх власний стан.
Пройдіть тест, щоб дізнатись чи загрожує вам зараз емоційне вигорання
Як залишатись в ресурсі?
Якщо ви постійно відчуваєте втому — це «дзвіночок», що час звернутись до себе.
«Довгий час я задавалась питанням, чи не потрібно мені змінити сферу діяльності, де я хотіла б реалізувати себе ще? Завжди були думки про більш вільні та творчі професії, типу фотографа, дизайнера, стиліста, художника і т.д.» — ділиться своїми думками Оксана Іордатєва HR manager ITRDev.
Якщо впізнали себе, вам на допомогу прийде тест на профорієнтацію, який підкаже професію, властиву вашому типу, яка дозволить вам повніше розкрити свої здібності.
Натисніть на цю кнопку, щоб пройти тест на профорієнтацію
Шукати відповіді самостійно буває важко, тому в такому випадку можна звернутись до коуча або психолога.
Головне — тримати баланс
«Один з інсайтів, який я отримала на коучингу, — розказує Оксана, — це те, що у нашому дорослому житті більше 80% нашого часу ми приділяємо тому, щоб розвивати себе, як спеціаліста, як дорослу і серйозну людину. Ми забуваємо про все творче і залишаємо це дітям».
В психології є теорія про три стани особистості. В ній сказано, що в кожній людині існує три ЕГО-стани: дорослого, батька, дитини.
Коли ці троє живуть в гармонії, людина почуває себе комфортно і підтримує свій баланс, змінюючи стани один на другий в залежності від ситуації. Проте, коли одне з ЕГО не відчуває необхідної уваги — баланс руйнується.
Тримайте цю статтю завжди під рукою, щоб знати, як впоратись з емоційним вигоранням та розпізнати його перші ознаки.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: