Dronarium: ми робимо свій внесок в обороноздатність України!
До 24 лютого 2022 року компанія Dronarium активно займалася комерційною діяльністю з використанням дронів. Команда стала відомою далеко за межами України, про що свідчать публікації про їх перформанси в усіх топових світових медіа. Це вже не кажучи про Срібних Канських левів, яких команда заробила в колаборації з агенцією «SAATCHI&SAATCHI». До речі, славнозвісне оголошення «продам гараж на Соломі» також їхнє.
Як змінилася діяльність DRONARIUM в умовах війни — розповість Kharkiv IT Cluster.
Навчання управлінню безпілотниками в Академії Dronarium
Академія Dronarium — це навчальний центр, у якому видається сертифікат, що дозволяє випускнику, окрім отримання профільної освіти, бути конкурентним на ринку праці.
До війни на базі академії проводилися спеціальні семінари з аерознімання, дроножурналістики, застосування дронів у сфері розваг, доставки вантажів, картографування, тепловізійної діагностики та інспектування промислових об’єктів за допомогою дронів та інших комплексних завдань у багатьох сферах. До 24 лютого були доступні такі курси:
- «Тепловізійне спостереження за допомогою дрона»;
- «Картографування і 3D-моделювання місцевості»;
- «Оператор наземних засобів керування безпілотним апаратом»;
- «Пілот агродронів».
Проте після 24.02.22 залишився один курс для адаптування — «Використання дронів у зоні воєнних конфліктів»
«Усе починалося в березні, коли ми майже на колінці адаптували нашу цивільну програму Академії суто під військове навчання, — згадує засновник та керівник Dronarium Руслан Беляєв. — Таким чином ми робимо свій внесок в обороноздатність України».
На курсі «Використання дронів у зоні воєнних конфліктів» для вдалого конвертування цивільного досвіду в бойовий залучили військових, які побували на передовій. Практичне використання дронів у тактичних реаліях акумулювали, узагальнили й включили до лекцій та практичних завдань. І з кожним набором цей військово-тактичний компонент відпрацьовується щоразу краще.
Внесок Dronarium у Перемогу України
За статистикою, 95% падінь у перші дні експлуатації безпілотників відбуваються через недостатню кваліфікацію персоналу. Тому недооцінка важливості навчання може позбавити ефективності військових.
«Дрони — це очі наших військових у небі, які допомагають не ризикувати людськими життями. За мирних обставин дрон може здаватися своєрідною іграшкою, проте у воєнних умовах ця “іграшка” допомагає ліквідувати всі можливі ризики. Не потрібно йти по мінному полю, варто просто підняти дрон і розвідати інформацію», — зазначив інструктор Академії Тарас Дигас.
У центрі навчаються представники різних підрозділів — це і розвідка, і коригування артилерії, і поліція, і ще чимало інших. Кожен зі спеців привносить власне бачення чи навіть власний досвід використання дронів. Увесь багаж знань приводять до спільного знаменника, з акцентом на тактичному використанні та безпеці операторів та безпілотників.
Після навчання інструктори Центру залишаються на постійному зв’язку зі своїми студентами на випадок, якщо виникають труднощі чи необхідна порада.
Тривалість базового курсу становить 5 днів. Центр навчає пілотувати найпоширеніші на фронті дрони марок DJI та Autel. Але, залежно від потреб ЗСУ, інструктори можуть навчати пілотуванню будь-яких інших видів БПЛА.
За п’ять днів навчання курсанти отримують знання зі звичайної розвідки, артрозвідки й артнаведення, школа дає знання з метеорології й орієнтування, навчають не підставлятися самим, а також переміщенню та маскуванню.
У Dronarium є власна база дронів, але здебільшого бійці приїжджають зі своїми, моделі й принципи дій дуже різні. Загалом безпілотники, на яких вчаться військові, можуть перебувати в повітрі до 45 хвилин (потім потрібне перезарядження) на відстані до 5 км, їх максимальна швидкість — 72 км/год. Виробник зазначає, що цей дрон здатний піднятись на висоту до 500 метрів, але наші фахівці навчились збільшувати цей показник.
«У ясну погоду звук двигунів безпілотника не чути, коли він на висоті 300 метрів і вище, у похмуру — від 200 м, — пояснює співзасновник Навчального центру з позивним “Академік”. — А от уночі краще підійматися до 400 метрів».
Поки триватиме війна, курс «Використання дронів у зоні воєнних конфліктів» буде безкоштовним для військових. Зазвичай 80% студентів приходять до Академії без будь-якого досвіду чи знань щодо дронів. За весь час Навчальні центри Dronarium навчили близько 4000 операторів дронів.
Як потрапити на курс?
Щоб потрапити на курс, командир частини має написати лист-запит. Кожного кандидата ми особисто розглядаємо й погоджуємо з компетентними органами. Це робиться для того, аби в процесі навчання не було зайвих людей.
На курсі можуть навчатись і дівчата-військові. В Академії уже пройшло навчання близько 50 студенток, які, за словами експертів Dronarium, були грамотними й вмотивованими.
Наразі діють Центри у Львові, Києві та Харкові..
Ставайте частиною великих змін!
Приєднуйтесь до спільноти Kharkiv IT Cluster. Розвиваймо українське ІТ та наближати нашу Перемогу разом!