банер до публікації про Quantum

Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Уже понад 6 років компанія Quantum розробляє кастомне програмне забезпечення, використовуючи можливості передових технологій (AI, machine learning, computer vision, blockchain тощо) для вирішення актуальних проблем будь-якої складності та змісту: від специфічних для кожного окремого бізнесу до глобальних світових.

Високотехнологічні рішення команди допомагають компаніям по всьому світу здобути важливі інсайти та прогнози шляхом аналізу даних, а також суттєво зменшити витрати та більш ефективно розподіляти навантаження завдяки розумній автоматизації.

Перш за все, Quantum — це команда висококваліфікованих фахівців, справжніх ентузіастів свого діла, об’єднаних спільною жагою інновацій. Тож ще одним вектором діяльності компанії є навчання і менторство молодих спеціалістів (студентів вищих навчальних закладів), які мають змогу долучитися до реальних проєктів під дбайливим наглядом більш досвідчених колег.

Про війну та діяльність команди всупереч усьому, благодійність та вклад у Перемогу, а також проєкти Quantum, що допомагають українцям уже зараз, — про все це розповість Kharkiv IT Cluster.

Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-1-640x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum  Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-7-640x427 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum

Про війну

Допомога команді з переміщенням через повномасштабне вторгнення

«Скільки би розмов не велося щодо ймовірного вторгнення, ми все одно не очікували на такий підступний і жорстокий напад», — згадують представники компанії.

Саме тому першочергово переважній кількості працівників Quantum, які на той час знаходилися в Харкові та області, необхідна була термінова допомога з евакуацією подалі від лінії фронту. Упродовж перших днів більшість команди покинула рідний Харків та осіла в більш безпечних на той час регіонах, у тому числі у Львові, де компанія-партнер надала притулок у своєму офісі.

І як би часом важко не було, згуртованість та взаємопідтримка зробили свою справу й допомогли втриматися в ті непрості часи:

«Показовим для нас став момент, коли наша колега залишила своє авто співробітнику, якому вдалося вивезти на ньому всю сім’ю на Захід країни. Уже тоді ми були впевнені, що наш народ не може не перемогти».

На щастя, усі клієнти Quantum були на боці України та з розумінням поставилися до необхідності релокації команди та їх рідних, а тому дали деякий час для того, щоб переміститися та влаштуватися в нових обставинах. Компанії також вдалося зберегти всі робочі місця за спеціалістами, які, на жаль, тимчасово опинились в окупації.

Відкриття нових офісів

Згодом компанія вирішила забезпечити львівський юніт власним простором та відкрила офіс, в якому наразі команда може працювати навіть під час тотального блекауту завдяки генератору та супутниковому інтернету Starlink. Нещодавно Quantum створили таке ж рішення для команди зі столиці України.

А оскільки в компанії було декілька працівників із Польщі, Quantum взяв вектор на розширення команди в цьому напрямку:

«Ми розуміємо, що багато українців зараз знаходиться у Польщі, тому радо наймаємо нових спеціалістів та пропонуємо програми стажування для молодих фахівців».

Благодійність та внесок в нашу Перемогу

Ще задовго до повномасштабного вторгнення компанія Quantum активно брала участь у соціальних проєктах та благодійних ініціативах. На цьому етапі команда активно закупляє та доставляє гуманітарну допомогу, організовує збори на запити від ЗСУ, долучається до зборів колег та друзів, а також має власну гарну традицію — Quantum долучається до кожного збору сумою, що вдвічі більша за ту, що задонатили працівники. Тому, всі мають класну мотивацію працювати краще, щоб мати можливість донатити більше.

Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-6-640x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum

MineFree – проєкт, який рятує життя

Команда долучається до допомоги також тим, що виходить найкраще, — технологічною підтримкою. Навесні 2022 року Quantum долучилися до розробки мобільного додатку за ініціативи Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) — MineFree.

Застосунок дає можливість сповіщати ДСНС про виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів на території України та надає доступ до мапи з позначеними територіями, що потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаток також містить матеріали щодо безпечного поводження з підозрілими предметами знайденими на території України.

Життя Quantum

Internal education

Незважаючи на чисельні перешкоди, Quantum продовжує організовувати корпоративне навчання, включаючи лекції, воркшопи, тренінги та заняття з бізнес-англійської мови. Одним з прикладів освітніх програм є DevTalk лекції, під час яких фахівці компанії діляться з командою останнім досвідом зі своїх досліджень.

Важливо й те, що в компанії не припинили процес підвищення кваліфікації команди. Для кожного інженера компанії створюється власний професійний план розвитку, у межах якого є зріз знань та здобуття технічної сертифікації.

Й окрім цього, інженери Quantum регулярно діляться та черпають знання на міжнародних технічних самітах, хакатонах тощо.

Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-4-360x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum  Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-3-640x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum

Team building activities

У перервах між роботою та волонтерською допомогою команда час від часу підкорює вершини Карпат або зустрічається під час невеличких тімбілдінгів після роботи.

«Ми вважаємо, що для команди життєво необхідно у будь-які часи знаходити можливість та сили на ментальне відновлення, і саме тому всіляко підтримуємо це. Зустрічі в теплому колі команди допомагають нам розслабитися, очистити думки після тижня важкої роботи чи поганих новин і з новими силами продовжувати підкорювати нові вершини», — зазначають представники компанії.

Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-2-591x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-5-341x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum

Продукт GeoAP

У Quantum не зупиняється процес реалізації ідей, а тому команда розвиває власні продукти. Оскільки чимало проєктів базуються на аналітиці супутникових даних та отриманні практичних інсайтів з цієї інформації, фахівці Quantum об’єктивно оцінюють, наскільки цінну інформацію можна отримати таким способом та як її можна інтерпретувати. Тому на цей час команда активно займається розробкою платформи для геоаналітики — GeoAnalytics Platform, або GeoAP.

GeoAP дозволяє максимально автоматизувати процеси обробки знімків з супутника чи дрону, тим самим економлячи час спеціалістів. Окрім цього, платформа дозволяє завантажувати та обробляти власні дані, розгортати наявні чи власні ML моделі, а також візуалізувати отримані інсайти на карті.

«Ми зробили GeoAP максимально легкою у використанні платформою, тому сподіваємося, що вона стане корисним інструментом для екологічних організацій. Наша команда займається розвитком моделей, які з допомогою супутникових даних допоможуть з виявленням таких проблем навколишнього середовища, як, наприклад, незаконне вирубування лісів, збільшення вуглекислого газу в атмосфері, підтоплення територій тощо».

Колаборація з Kharkiv IT Cluster

Разом з Kharkiv IT Cluster Quantum створює колаборації з провідними технологічними університетами України й надає студентам можливість здобути нові знання з Big Data на курсах і тренінгах компанії у межах освітніх програм.

Окрім цього, Quantum бере участь у проєкті IT4Life від Kharkiv IT Cluster та високорівневих освітніх проєктах, таких як Tech Edu Up тощо.

Одним із успішних прикладів колаборації є завершений курс з Data Engineering для студентів НТУ ХПІ під час війни.

«Ми впевнені, що Kharkiv IT Cluster — це перспективний майданчик для ефективної синергії бізнесу, влади та IT-освіти. Разом ми допомагаємо військовим, громадянам та IT-ком’юніті в цей нелегкий час, розвиваємо освіту та будуємо майбутнє IT-бізнесу в Україні та світі разом із Kharkiv IT Cluster», — коментує команда Quantum.

Quantum-yak-perezhyty-kryzoviy-rik-640x480 Як ІТ-компанії пережити кризовий рік — досвід Quantum

Для Kharkiv IT Cluster пріоритетно розвивати сприятливу екосистему для ІТ-бізнесу шляхом реалізації цільових проєктів та ініціатив, захищати інтереси ІТ-бізнесу та створювати платформи для взаємодії ІТ-спільноти.

Тож, ставайте частиною спільних дій та великих зрушень у напрямку розвитку IT-сфери, приєднуйтесь до спільноти Kharkiv IT Cluster!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Quantum

Коментарі