Досвід бронювання ІТ-фахівців 2023 року: Legal talk від Kharkiv IT Cluster
7 березня відбувся захід Legal Talk від Kharkiv IT Cluster, присвячений висвітленню ефективних інструментів для бронювання ІТ-фахівців.
Спікерами заходу стали:
▪️ Бєлолипецьких Анна — Власниця та Керуючий партнер Адвокатського об’єднання BELPART.
▪️ Бєлоус Лілія — Адвокат Адвокатського об’єднання BELPART.
Спікери поділилися інформацією про загальну стратегію бронювання, використовану ІТ-компаніями, і деталізовано пояснили тонкощі процесу формування пакетів відповідних документів, спираючись на реальний досвід 2023 року і актуальні напрацювання цьогоріччя. Окремо розповіли, як виправити ситуації, коли бронювання не відбулось або подати наново для позитивного завершення даної процедури.
Підстави отримання бронювання
Бронювання — це процедура, за якою роботодавець, що відповідає певним критеріям, отримує відстрочку для своїх працівників.
Відповідно до Постанови №76, заброньованими можуть бути особи, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Для приватних компаній відносно доступні три підстави для бронювання:
- Виконання мобілізаційного завдання;
- Виробництво товарів чи надання послуг для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань;
- Наявність у підприємства статусу критичного важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Поетапна процедура бронювання для ІТ-компаній
Етап 1: формування та подання списків на бронювання:
Компанія формує список працівників, яких вона має намір забронювати, з урахуванням вимог до працівників та їх військово-облікових даних, вказаних у попередньому розділі.
Окрім списку, компанія має надати Обґрунтування необхідності бронювання, довідку про кількість військовозобов’язаних, які працюють на підприємстві та документи, які підтверджують статус критичності.
Етап 2: розгляд документів Міністерством цифрової трансформації:
Мінцифри проводить перевірку повноти заповнення списку, наявності наданого до нього обґрунтування, дотримання вимог щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, та подають його у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання списку на подальше погодження.
Етап 3: Погодження пропозиції Генеральним Штабом Збройних Сил України:
На цьому етапі перевіряється відповідність військово-облікових даних працівників та відсутність включення до пропозиції працівників з дефіцитною спеціальністю; розглядаються списки протягом 10 робочих днів.
Етап 4: Погодження пропозиції Міністерством економіки:
Генеральний Штаб після перевірки та погодження пропозиції направляє документи до Міністерства економіки України, яке протягом 5 робочих днів розглядає документи та видає наказ про бронювання.
Саме наказ Міністерства економіки України є остаточним документом про бронювання
Наприкінці заходу спікерки надали розгорнуті відповіді на актуальні питання учасників зустрічі.
Ми хотіли б висловити щирі слова подяки юридичному раднику Kharkiv IT Cluster, компанії BELPART, за надану підтримку в проведенні вебінару Legal Talk.
Бажаєте бути в курсі всіх змін у законодавстстві? Ставайте членом Kharkiv IT Cluster і досліджуйте юридичні питання разом з Legal CommunITy!
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: