Доступно про тренди high-tech індустрії: підсумки і перспективи проекту Open IT

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster підбиває підсумки першого етапу проекту OPEN IT – серії воркшопів для тих, хто мріє працювати в IT індустрії.

Заходи проходили в семи партнерських університетах, а спікерами стали співробітники IT компаній, фахівці рівня senior, lead, С-level.

Як все починалося?

Сучасна IT індустрія налічує близько 20 професій, залучених до циклу створення програмних додатків, кожні 5 років з’являються ще 10 нових.

Blockchain, Machine Learning, VR, Big Data – в ТОПі популярних в світі напрямів, і усі вони представлені в Україні. Так Харківський IT Кластер організував воркшопи для початківців. Досвідчені спікери, які не один рік провели у проектах, допомогли слухачам побачити багатогранність галузі і підказали, яку літературу вивчати.

infographics2.1 Доступно про тренди high-tech індустрії: підсумки і перспективи проекту Open IT

Серія з 7 воркшопів OPEN IT стартувала на початку весни 2019 року і була присвячена таким темам:

Project Management – від спікерів з компанії NIX Олександра Дьяченка і Дар’ї Козленко в ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Про Blockchain і криптовалюти розповідав фахівець з криптографії і засновник компанії Distributed Lab Павло Кравченко в ГУВЗ УБС.

Про світ AR, VR, ER і MR технологій розповідав технічний директор Lucid Reality Labs Євген Овчаренко в НТУ “ХПІ”.

Data Science & Big Data від Олександра Долгарьова, Chief technology officer і засновника компанії Quantum в ХНАДУ.

IoT, Smart House, розповідав Ігор Діцький керівник відділу досліджень і розробок компанії СП «Радміртех» в ХНУМГ ім. А. Н. Бекетова.

Спеціаліст з робототехніки Павло Трофимов і фахівець в області програмування вбудованих систем Іван Шевцов компанії Vertical провели воркшоп про Embedded Systems в ХНУРЕ.

Цикл воркшопів завершив Олексій Мова CTO компанії UNITSYSTEMS і розповів про професію DevOps Engineer в ХНАУ ім.Жуковського.

Після кожного воркшопу учасники проекту могли поспілкуватися зі спікерами та залишити зворотний зв’язок, найактивніших з них Харківський IT Кластер заохочував подарунками.

infographics3 Доступно про тренди high-tech індустрії: підсумки і перспективи проекту Open IT

Що в підсумку?

Загалом воркшопи залучили 280 осіб, а найпопулярнішою темою стала доповнена та віртуальна реальність.

30 найактивніших, що ставили питання і брали участь в дискусіях, отримали доступ в закритий клуб IT-community Junior Club, в якому вони вже прокачують soft-skills і навички для працевлаштування в IT компанії.

infographics2.3-1 Доступно про тренди high-tech індустрії: підсумки і перспективи проекту Open IT

Відгуки учасників про проект:

 Адріан Кожанов, випускник ХНУРЕ, системний аналітик.

Участь в проекті Open IT дала мені багато корисного. Я дізнався, що у нас проходить велика кількість цікавих воркшопів, зацікавився Data Science і побачив все розмаїття IT-галузі конкретно в Харкові. Завдяки останньому воркшопу я дізнався, під якою ще назвою я можу шукати роботу за своєю спеціальністю.

Денис Савенков , студент ХНУРЕ, комп’ютерні науки

(З переваг – ред.) зазначу напевно, що додалося упевненості в собі, я вмію складати резюме і не боюся співбесіди. Я спочатку знав, чим хочу займатися (інженер машинного навчання або суміжне).

Олег Нікітченко.

З квітня цього року я тільки почав знайомство зі світом IT, і мені підказали про існування IT Cluster! Проект Open IT показав ту невелику частину від того, наскільки величезним, різноманітним, цікавим і перспективним є світ IT технологій! Хочеться охопити всі сфери IT, кожна з них цікава! Спасибі всій команді IT Cluster!

Плани на майбутнє.

З жовтня Кластер запускає нову серію воркшопів за наступними топіками:

Далі буде…

Коментарі