
Добірка TED-відео про технології — рекомендації від ZONE3000
Світ технологій щодня відкриває нові можливості. А Kharkiv IT Cluster разом із компанією ZONE3000 відкриває нову рубрику корисних добірок! 🤩
У ній ми ділитимемось із вами цікавими новинками зі світу технологій і розвитку в IT. Тож, щомісяця на вас чекатиме добірка, що допоможе розширювати свої професійні знання, надихатися та розвиватися!
Один із відомих ресурсів, де можна дізнаватися про технологічні новинки, — це платформа TED. Тож фахівці із ZONE3000 підготували для нас список свіжих та популярних TED-відео, вартих перегляду.
Let’s get this technological party started! 🦾
📌 How will AI change the world?
Від платформи TED-Ed
Платформа TED-Ed випускає цікаві анімовані відео, де розглядаються різні явища. Саме тут автор пояснює, як зміниться світ з появою штучного інтелекту загального призначення, і прогнозує, коли це може статися.
Цікаво, що відео вийшло напередодні шаленого буму ChatGPT.
Напророчили? 🙂
📌 How global virtual communities can help kids achieve their dreams
Автор Matthew Garcia
Спікер закликає людей всього світу створювати навчальні платформи, аби кожна дитина могла мати доступ для розвитку в певній сфері. Адже скільки талантів ми губимо тільки через те, що деякі діти не мають можливості отримувати знання!
📌 The internet’s accessibility problem – and how to fix it
Автор Clive Loseby
У багатьох країнах світу наявність доступу до сайтів у людей з обмеженими можливостями є обов’язковою. Проте, чи всюди дотримуються цього правила? Спікер говорить про надзвичайну важливість такої опції та пропонує, як саме можна підвищити комфорт онлайн-перебування абсолютно для всіх.
📌 Are insect brains the secret to great AI?
Авторка Frances S. Chance
І знову про унікальні можливості штучного інтелекту. Нейробіолог розповідає про те, як павутиння нейронів у крихітному мозку деяких комах може призвести до проривів у технології ШІ.
📌 Demystifying the wild world of crypto
Авторка Laura Shin
Якщо серед читачів є прихильники криптовалюти, то це відео точно варте вашої уваги! 🙀
Воно буде цікавим як для новачків, так і для гуру у світі крипти. Спікерка розповідає досить простими словами про суть цього різновиду цифрових грошей, а також аналізує останні повороти у криптоісторії, зокрема крах FTX.
📌 How gaming can be a force for good
Автор Noah Raford
У цьому відео спікер передбачає два майбутніх шляхи такого явища, як глобальне захоплення відеоіграми: воно або стане величезною проблемою, або, навпаки, перетвориться на світову рушійну силу для натхнення і свободи.
📌 How AI could empower any business
Автор Andrew Ng
Тема штучного інтелекту зараз дійсно в топі. І його використання вже можливе не лише великими компаніями. Як щодо місцевої піцерії, чий власник може юзати інструменти AI, аби дізнатися, яку саме піцу його покупці купуватимуть найчастіше?
📌 The affordable, 3D-printed bionics of the future
Автор Enzo Romero
Ще одна технологія, яка вже широко використовується в усіх сферах, — 3D-друк, що поширюється шаленими темпами у велику кількість сфер. Наразі з її допомогою виготовляють протези кінцівок, при чому з перероблених матеріалів. Спікер з Перу, який і сам має біонічну руку, зауважує, що їхня вартість буде нижчою, тож більше людей з обмеженими можливостями зможуть жити повноцінним життям.
📌 Intelligent floating machines inspired by nature
Авторка Anicka Yi
Просто під час доповіді художниця концептуального мистецтва демонструє свою модель маленьких легких «аеробів» та розповідає, як вони можуть еволюціонувати й стати новим типом супутнього виду на планеті. Також спікерка підіймає важливу тему про способи життя людей із роботами, адже ця ера вже дійсно не за горами!
📌 How to build for human life on Mars
Авторка Melodie Yashar
Життя на Марсі? Звучить наче сюжет фантастичного фільму чи книги. А ось і ні! 😍
Зовсім скоро ми зможемо втілити цю мрію в реальність. Космічний архітектор ділиться своїми досягненнями над проєктуванням позаземних притулків з автономними роботами й 3D-принтерами та розповідає, як це може вплинути на розв’язання деяких глобальних проблем на Землі.
Сподіваємося, найближчим часом вам буде що переглянути, аби ще глибше поринути у світ технологій.