GoIT: Професійні зв’язки чи LinkedIn?

Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У сучасному світі розвиток ІТ-сфери є не лише рушієм економічного зростання, а й важливим елементом створення нових можливостей для спеціалістів різного рівня. Kharkiv IT Cluster відіграє ключову роль у підтримці ІТ-компаній та освітніх ініціатив, сприяючи професійному розвитку та зміцненню локальної екосистеми. Одним із яскравих прикладів такої співпраці є GoIT, навчальна платформа, що допомагає фахівцям здійснити кар’єрний перехід у сферу технологій. Завдяки ефективним методикам навчання та підтримці професійної спільноти, випускники GoIT досягають значних успіхів у працевлаштуванні. Розглянемо, яких результатів вдалося досягти у 2024 році.

Протягом 2024 року розпочали кар’єру за новим для себе напрямком 1598 студентів GoIT, що на 73 більше, ніж у 2023-му. Топ-4 напрямки, за якими працевлаштувалося найбільше студентів, — FullStack — 493 студенти, Design – 359, Data Analytics – 270, QA – 189. Варто зазначити, що напрямок Data Analytics з’явився в GoIT лише у 2023-му році, тому на кінець 2023-го припали перші працевлаштування, а у 2024 бачимо значний приріст серед працевлаштованих аналітиків.

Порівняння кількості працевлаштованих студентів за напрямками у 2023-2024-му роках:

image4-min Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

Щодо розподілу працевлаштованих за статтю, то цифри змінилися порівняно з минулим роком. У 2023 році працевлаштованих чоловіків і жінок було майже порівну, а у 2024 році маємо серед працевлаштованих студентів переважання жінок, а саме 54,3% від усіх працевлаштованих.Така тенденція розпочалася з лютого 2024 року, в січні ще був значний відрив уперед в чоловіків, але потім стабільно кожного місяця працевлаштованих жінок було більше, ця тенденція протрималася аж до кінця року. Найбільша частка працевлаштованих жінок спостерігається на напрямках Design та SMM, а саме Design – 85% працевлаштованих це жінки, та SMM – 97%.

image3-min Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

Для глибшого розуміння тенденцій було проведено детальне опитування серед працевлаштованих випускників GoIT. В цьому опитуванні брали участь 446 респондентів з 1598 працевлаштованих у 2024-му році, саме на основі цих відповідей проводився подальший аналіз.

Як виглядав процес пошуку роботи у 2024-му:

image1-min Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

Середній термін пошуку роботи – становив близько 2,5 місяці активного пошуку, але цей показник варіюється залежно від напрямку: студенти більшості напрямків знаходять роботу впродовж 2,5 місяців активного пошуку, студенти напрямку FullStack знаходять роботу у середньому впродовж 4 місяців.
Загалом 63,4% з опитаних працевлаштованих студентів GoIT у 2024 році знайшли роботу в перші 3 місяці після випуску.

46,7% працевлаштованих студентів почали пошук роботи ще під час навчання, 32,8% – одразу після випуску, і лише 20,5% відкладали цей процес на три місяці й більше після випуску. Важливо зауважити, що саме від того коли студент розпочав активно відгукуватися на вакансії може залежати тривалість пошуку.

Щодо кількості відгуків, дані значно варіюються: від кількох відгуків на вакансії і до більш ніж 100 відгуків. Кількість відгуків може залежати від місцеперебування студента (наприклад в Польщі, Німечинні та Великобританії студенти, що шукають роботу роблять в середньому від 80 до 100 відгуків, до того як отримають офер), побажання щодо формату роботи, стеку, а також рівня англійської мови. В середньому працевлаштовані студенти роблять 57 відгуків на вакансії. Якщо порівнювати з 2023 роком, кількість студентів, які зробили понад 50 відгуків зменшилася на 3%, що каже про позитивну динаміку найму.

В більшості студенти проходили до 5 співбесід, а саме 71,2%, 5-10 співбесід проходили 18,9% працевлаштованих студентів. Також є студенти, які проходили від 10 до 30 співбесід та більше – це 9,9% студентів.

Наступним етапом після співбесіди зазвичай є виконання тестового завдання. Наявність тестових завдань залежить від компанії та етапів процесу рекрутингу. Більшість, а саме 67,6% наших студентів, робили від 1 до 5 тестових завдань до того як отримати офер. А ось 18% студентів взагалі не виконували тестових завдань, це в основному студенти напрямків Data Analytics, QA та Project Management.

Опитування студентів показало, що особисті рекомендації залишаються найефективнішим способом працевлаштування – 20% випускників знайшли роботу саме через знайомих. Професійні платформи LinkedIn та Djinni показали майже однакову ефективність (по 16,9% та 16,6% відповідно), третє місце посів сайт Work.ua (14%). Завдяки роботі відділу по роботі з партнерами GoIT працевлаштувалися 11% випускників.

Ресурси за допомогою яких студенти знаходили роботу у 2024 році

image5-min Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

Сума оферу у працевлаштованих студентів GoIT в середньому становить 500-700$.

  • FullStack розробники (включаючи випускників Bootcamp) в середньому починають з $600-650, але є кейси отримання студентами оферу на 1000 доларів та більше, таких 20,8%.
  • Студенти напрямку Data Analytics отримують у середньому близько $900.
  • У дизайнерів, QA-спеціалістів та Python розробників – середня сума оферу $500-550.
  • Випускники курсу Project Management в середньому отримують 800$ у місяць.

Щодо англійської мови, її знання залишається важливим, але не критичним фактором в процесі працевлаштування. Хоча більшість працевлаштованих володіють мовою на рівні B1-B2 (67,18%), примітно, що 22% знайшли роботу з нижчим рівнем знання англійської мови та в більшості це працевлаштування в українські продуктові компанії та ІТ-відділи нетехнічних компаній.

image2-min Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

Випускники GoIT в більшості працевлаштовуються в компанії (78%), але є студенти, які розпочали свій кар’єрний шлях беручи замовлення на фрілансі (22%). Більшість, що працює на фрілансі – студенти напрямку Design та FullStack.
Серед тих, хто працюють в компаніях, основна частка студентів у 2024 році працевлаштувалися в продуктові компанії (43,8%), наприклад, Genesis, Ajax, SKELAR, Дія, EvoPlay, Glovo, Corezoid, MacPaw, та компанії типу аутсорс/аутстаф (36,4%), наприклад: EPAM, Ciklum, GlobalLogic, Andersen, MobiDev. Також є працевлаштування в ІТ відділи нетехнічних компаній (10,5%): ПриватБанк, NovaPay, DniproM, ATБ, IdeaBank, Meest, Сomfy, Сільпо, АЛЛО, ПУМБ. Інші 9,3% це працевлаштування в Web-студії та стартапи.

Тенденція щодо віддаленого формату роботи не зазнала значних змін з 2023 року, тому у 2024 році маємо 58,5% студентів, які працюють віддалено. Натомість частка студентів, які працюють в офісі скоротилася на 7% і у 2024 становила 17,3%, а ось частка студентів з гібридним форматом збільшилася на 8,5%, у загальному маємо 24,2% студентів, що працюють гібридно. Тенденція по вакансіях зворотна, наразі стає більше вакансій з роботою в офісі, але бачимо, що кандидати продовжують обирати віддалений формат роботи. Для напрямків FullStack, Data Analytics та QA найбільш характерний формат роботи з відвідуванням офісу.

Розглянемо портрет працевлаштованого студента GoIT

Середній віковий показник працевлаштованих студентів GoIT – 31 рік, що збігається з загальноукраїнським середнім віком ІТ спеціалістів. Але спостерігаються помітні відмінності між напрямками: студенти курсу FullStack демонструють “молодший” тренд із середнім віком 24 роки, тоді як студенти напрямку Data Analysis в середньому старші – 33 роки. При цьому 25,8% випускників, які знайшли роботу в цьому році є старшими за 35 років.

Розріз віку працевлаштованих студентів:

image6-min Де шукати роботу в IT: досвід випускників GoIT та результати 2024 року

В основному на момент працевлаштування студенти GoIT знаходилися в Україні, в обласних центрах та менших населених пунктах (76,2%), але разом з тим були студенти, що знаходилися за кордоном (23,8%).
Якщо брати Україну, то більшість студентів знаходилися в обласних центрах таких як Київ, Львів, Полтава, Вінниця, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Харків, Одеса, Дніпро, Хмельницький, Чернігів, Ужгород, Черкаси, Запоріжжя.
Щодо географії країн, то маємо працевлаштування в Польщі, Німеччині, Чехії, Іспанії, Великобританії, Латвії, Ізраїлі, Італії, Швейцарії, Нідерландах, Туреччині, Естонії, Словаччині, Бельгії, Болгарії.

Більшість працевлаштованих мають вищу освіту (52,9% – магістри, 28,9% – бакалаври), також є студенти з професійно-технічною освітою – 6,6% та 11,6% працевлаштованих студентів – мають шкільну освіту.

Студенти напрямку FullStack та Python в більшості мають технічну спеціальність, а ось на всіх інших напрямках переважають фахівці з нетехнічною освітою, що демонструє важливість не так базової освіти, як здатності до навчання та адаптації.

Висновки

  • У 2024 році 1598 випускників GoIT розпочали кар’єру в ІТ. Найпопулярнішими напрямками стали FullStack (493 студенти), Design (359), Data Analytics (270) та QA (189).
  • Процес пошуку роботи в середньому займає 2,5 місяці активного пошуку (для FullStack – до 4 місяців), потребує близько 57 відгуків на вакансії та до 5 співбесід для більшості кандидатів. Найефективнішими каналами пошуку роботи виявились особисті рекомендації, LinkedIn та Djinni.
  • У 2024 році відбулись помітні зміни в гендерному розподілі працевлаштованих – жінки становлять 54,3% (проти приблизно 50% у 2023 році), з особливо високою представленістю у напрямках Design – 85% працевлаштованих це жінки, та SMM – 97% жінок.
  • Середня сума оферу становить $500-700, при цьому найвищі показники демонструють спеціалісти з Data Analytics (близько $900) та FullStack розробники ($600-650, причому 20,8% отримують понад $1000).
  • 67% працевлаштованих мають рівень знання англійської мови B1-B2, 22% знайшли роботу з нижчим рівнем, переважно в українських компаніях.
  • Серед працевлаштованих випускників 78% обрали роботу в компаніях, з яких 43,8% – у продуктових компаніях ( cеред них Genesis, Ajax, Дія, MacPaw), 36,4% – в аутсорс/аутстаф (серед них EPAM, Ciklum, GlobalLogic), 10,5% – в ІТ-відділах нетехнічних компаній (серед них ПриватБанк, ATБ, Сільпо) та решта 9,3% у Web-студіях. 22% випускників, переважно дизайнери та FullStack розробники, розпочали кар’єру на фрілансі.

Спільнота Kharkiv IT Cluster — це не лише про навчання та кар’єрні можливості, а й про сильні партнерства, які примножують можливості для кожного учасника. Завдяки тісній співпраці з GoIT, випускники отримують доступ до найкращих можливостей для професійного зростання, а компанії — до підготовлених та вмотивованих спеціалістів.

Якщо ви хочете бути частиною цієї екосистеми, розширити свої можливості та знайти однодумців, приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster уже сьогодні!

Рекомендовані матеріали

  1. buduyemo-ukrayinu-majbutnogo-v-roblox-kharkiv-it-cluster-pidtrymav-marafon-vid-goiteens
  2. kompaniyi-kharkiv-it-cluster-pidtrymaly-podarunkamy-uchasnykiv-matematychnogo-marafonu-vid-goiteens

Коментарі