Чи варто здобувати вищу освіту?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У наш час молодь дедалі частіше сумнівається в необхідності вищої освіти.  Приклади таких людей, як Марк Цукерберг або Стів Джобс, показують нам, що якщо в тебе є талант і чітка мета, то можна багато чого досягти самостійно. Через окремі гучні історії успіху молодь відмовляється витрачати час на вивчення фундаментальних дисциплін і кидається у вир із головою працювати.

З іншого боку, у головах більшості батьків є міцне переконання, що без вищої освіти добре оплачуваної роботи та успішної кар’єри їхній дитині не бачити. Що ж робити?

Звичайно, найголовніше для підлітка ― визначитися з тим, ким йому хочеться бути й чим цікаво займатися. У будь-якому разі, незалежно від обраної галузі, без спеціальних знань не обійтися.

Та й багато роботодавців усе ж звертають увагу на наявність вищої освіти. Навіть якщо під час прийому на роботу цей фактор не враховувався, то в подальшому просуванні по кар’єрних сходах, наявність або відсутність профільної освіти може зіграти вирішальну роль.

Багато іноземних компаній також вважають наявність диплома про закінчену вищу освіту обов’язковим атрибутом. Його відсутність може сприйматися як неспроможність кандидата завершити довгостроковий проєкт або як небажання слідувати правилам.

Цілком розумним рішенням, яке прийняли багато юнаків і дівчат, є вступ до ВНЗ за обраним фахом і одночасно волонтерство або робота в бажаній галузі. Такий варіант дає змогу не тільки отримувати базові знання, а й відразу ж застосовувати їх на практиці.

Якщо ж говорити, наприклад, про IT-сферу, то постійне навчання ― норма, без якої неможливо кваліфіковано виконувати свою роботу.

Найкраще, коли інтерес до знань зберігається на все життя, адже досягти успіху в будь-якій професії можна тільки постійно розвиваючись і осягаючи нове.

Kharkiv IT Cluster регулярно проводить заходи для школярів і студентів, які допомагають їм розібратися у великій кількості сучасних професій та прокачати власні навички. Переходьте на наш сайт або підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах і телеграм-канал для батьків, щоб більше дізнатися про нашу роботу та взяти участь у наших безкоштовних воркшопах.

Коментарі