Чемпіонат серед випускників курсів тестувальників: чи виправдалися очікування бізнесу?
8 грудня у Харкові відбувся перший чемпіонат серед випускників IT курсів з QA тестування Hard Skills Exam: QA, де взяли участь 80 осіб. Організатором події виступив Освітній портал СуХаРі.
Конкурсні завдання були згруповані у 3 блоки: технічна тестова частина, відкриті питання і англійська мова. Прохідний бал у 51% за тест набрали 27 учасників, з яких 60% — випускники 8 ІТ-курсів, інші вчилися самостійно. Двоє з них вже працюють або проходили стажування, тому брали участь поза конкурсом. Іншим результати тесту зарахували як успішну технічну співбесіду та допомогли сконтактуватися з HR відділами компаній-партнерів..
За словами організаторів, «Hard Skills Exam» націлений допомогти курсам і бізнесу краще взаємодіяти і систематизувати хайп навколо кар’єри ІТ. Тести складалися, згідно з вимогами до QA-фахівців початкового рівня трьох харківських IT-компаній: NIX Solutions, генеральний спонсор заходу, Raccoon Gang і Design and Test Lab. У відкритих питаннях потрібно було згадати і перерахувати рівні тестування або описати деталі методики роботи Scrum, яка є популярною в ІТ-компаніях.
Учасники зазначають, що тести були не важкими, але ускладнило їх обмеження за часом. А ось практичні завдання їм здалися найважчими.
QA-експертка з компанії Raccoon Gang Ілона Кожуренко каже, що розраховувала на кращий результат учасників: «Цей набір питань тесту цілком може замінити технічну співбесіду. Я думала, що тих, хто набрав 75%, можна брати на роботу. Тільки ось таких людей не було, і прохідним балом став 51%».
QA-арбітри, якими виступили викладачі курсів, після перевірки відкритих питань відзначили, що вимоги від компаній є цілком реальними, без зайвих складнощів. Всі відповіді перевірялися анонімно, тобто впізнати своїх учнів було неможливо.
«Я перевіряв питання: “Що таке «DOD definition of done»?”. Питання, як на мене, підібране відмінно — важливе в роботі, але якщо не знаєш, то можна здогадатися, що це таке. На жаль, максимальний бал набрав лише один учасник», — розповідає Ігор Старчеус, QA-арбітр чемпіонату, викладач школи Hillel IT School.
Всього в Харкові є близько 20 IT-шкіл, з них 9 навчають тестуванню. Підтримали чемпіонат п’ять з них: Telesens Academy, Skill Up, Ukrainian IT School, Lemon.School, Комп’ютерна школа Hillel. Всього на чемпіонаті були представники 11 шкіл, в тому числі з безкоштовних курсів на базі одного з університетів міста.
«У нас дійсно вийшов хард скилл іспит: разом з колегами з інших компаній ми змогли визначити основні контрольні точки для перевірки знань початківців QA, хоча, зрозуміло, у кожної компанії є свій набір вимог, і вони часто різняться між собою. Результати тестування в черговий раз підтвердили, що головне в навчанні – бажання і готовність вчитися, саме тому серед учасників, які отримали прохідний бал, багато “самоучок”, – коментує Вікторія Ковтун, керівник Навчального центру NIX Solutions.
“Ми готові запрошувати на співбесіду тестувальників з кращими результатами і вважаємо, що результати іспиту стали великим кроком вперед в плані IT-навчання в Харкові і подібні тестування варто проводити і з інших напрямків», – додала вона.
Роль чемпіонату підсумувала виконавчий директор Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал: “До 2025 року індустрії знадобиться ще 25 тисяч фахівців. Сьогодні активно розвиваються орієнтовані на випуск якісних фахівців IT школи, гнучкі і динамічні. У лідерах опинилися ті, що здатні швидко реагувати на зміни ринку. Важливо, щоб компанії сформулювали свої очікування до кваліфікації фахівців, а IT курси впроваджували їх в якості стандартів, щоб активніше насичувати ринок кваліфікованими кадрами”.
Організатори планують продовжувати проводити подібні чемпіонати і перевіряти якість знань у початківців IT індустрії за іншими напрямами.