analiz_ua

Що змінилось в українському ІТ? — Аналіз ARTJOKER

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

«Ми перетворимо вашу ідею у відмінний результат!» — саме так звучить кредо компанії ARTJOKER — мембера Kharkiv IT Cluster. Компанія вже більше 16 років доводить свою експертизу у сфері розробки програмного забезпечення і надає широкий спектр послуг своїм клієнтам.

intro_ua-640x315 Що змінилось в українському ІТ? — Аналіз ARTJOKER

«Ми розробляємо навіть нестандартні рішення просто! Просування, дизайн і розробка, які приносять результат бізнесу з будь-якої сфери», — слова Олександра Прокоп’єва.

Один з етапів роботи ARTJOKER — це аналіз, адже без коректного, змістовного аналізу речей не буває гарного результату. Тому команда компанії поділилась з Kharkiv IT Cluster своїми спостереженнями з приводу змін в ІТ-ринку, щоб українські компанії і айтівці знали, чого очікувати в найближчому майбутньому.

Зміни, які відбуваються в ІТ прямо зараз

📌 Розвиток штучного інтелекту та машинного навчання набуває популярності, тому вже зараз спостерігається збільшення кількості проєктів в цій галузі.

📌 Продовжується активна інтеграція блокчейн технологій у різні сфери бізнесу, включаючи фінансову індустрію, транспорт, охорону здоров’я та інші, тому на фахівців цього профілю у найближчий час буде великий попит.

📌 Погіршилось залучення іноземних інвестицій в ІТ-сектор України, що не стимулює економічне зростання та розвиток ринку.

📌 Через повномасштабну агресію рф, ІТ-сектор України потребує посиленої уваги до кібербезпеки та впровадження різних заходів безпеки.

📌 Сьогодні спостерігається зменшення попиту на ІТ-компанії у всьому світі, тому є значні проблеми і на ринку праці в Україні: нові робочі місця не створюються, а конкуренція серед кандидатів посилюється.

Скорочення працівників

Одна з сучасних тенденцій в ІТ-секторі — скорочення працівників. CTO ARTJOKER, Олександр Прокоп’єв звертає увагу, що в цілому, звільнення можуть мати негативний вплив на довгострокову діяльність компаній та репутацію. Це звісно треба враховувати і як тільки ринок відновиться — вчасно зорієнтуватись і встигнути відновити свої бенчі.

Проте у деяких випадках скорочення має позитивний ефект для компанії, оскільки є змога перерозподілити ресурси, зосередитися на ключових проєктах і найняти більш скілованих людей, яких просто неможливо було дістати в стабільному ринку.

«Ми відчули на власних вакансіях, що багато компаній скорочують співробітників. Також помітна тенденція щодо зниження зарплатних очікувань від потенційних кандидатів», — розказує Олександр Прокоп’єв.

У будь-якому випадку прийняття рішення про скорочення мусить бути ретельно обмірковане керівництвом, враховуючи всі можливі наслідки й альтернативні варіанти.

Реакція клієнтів на війну

Попри певні зусилля по зменшенню впливу війни на бізнес, вона все ще є вирішальним фактором при виборі українських компаній для співпраці, зокрема в тих галузях, де це може нести потенційні загрози безпеці та безперебійному забезпеченню послуг.

Проте, слід зазначити, що дедалі більше клієнтів дивляться на якість послуг та професійні здібності українських компаній, ігноруючи війну. Адже зараз країна докладає велетенські зусилля для зовнішнього маркетингу держави і висвітлення реальної ситуації в країні.

«Сьогодні команда робить все, щоб бути максимально готовою і стабільною до можливих форс-мажорів. Ми закупили Ecoflow, Starlink і регулярно звертаємо увагу наших кастомерів на те, що знаємо, як надати їм гарний сервіс попри війну», — відзначає CТО ARTJOKER Олександр Прокоп’єв.

Незважаючи на всі виклики й складнощі, сьогодні компанія фокусує свою увагу на більш довгострокові проєкти і відповідні технології, адже це відмінний драйвер для змін.

team-640x315 Що змінилось в українському ІТ? — Аналіз ARTJOKER

Компанія продовжує працювати як з місцевими, так із іноземними проєктами, щоб надати якомога більше робочих можливостей інженерам, які зараз знаходяться в країні. При виборі українських проєктів команда особливо звертає увагу на розвиток актуальної експертизи й технологій для експортного ринку.

Також команда ARTJOKER регулярно підтримує і дякує ЗСУ за можливість працювати і відчувати себе в безпеці ❤️

Приєднуйтесь до прогресивної спільноти Kharkiv IT Cluster — make Ukrainian IT better together! 💪

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Smart Lady — спеціальна пропозиція від UKRSIBBANK для підприємиць

Коментарі