Artificial intelligence: технологічна революція майбутнього.
🎉 19 травня Kharkiv IT Cluster разом із IT-компанією It-Jim провели онлайн-вебінар для студентів Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту» та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, де поговорили про перспективи штучного інтелекту та умови для ефективної роботи з ним.
🗣 Спікер лекції — Сергій Єрін — Chief Learning Officer у компанії It-Jim, підняв тему «Artificial Intelligence: Hype & Trends».
Що таке Artificial Intelligence?
Artificial Intelligence (AI) або штучний інтелект — це галузь комп’ютерних наук, яка займається розробкою систем та програм, здатних виконувати завдання, що зазвичай потребують людського інтелекту.
Головна мета AI полягає в створенні комп’ютерних систем, які можуть розуміти, мислити, вивчати і приймати рішення, подібно до людини.
AI використовує різні підходи та методи — машинне й глибинне навчання, нейронні мережі, еволюційні алгоритми та багато інших — для аналізу великих обсягів даних та виявлення складних залежностей.
Одним з ключових аспектів AI є його здатність до навчання і вдосконалення. Машинне та глибинне навчання дозволяють системам AI адаптуватися до нових ситуацій, вдосконалюватися на основі досвіду та відповідати на нові виклики. Це робить AI потужним інструментом для розв’язання складних проблем і відкриває безліч можливостей для майбутнього розвитку.
Розвиток і прогрес компанії Open AI
«Компанія Open AI за останні пару років увірвалась у групу найголовніших технологічних компаній в світі », — зазначив Сергій.
Вона була заснована з метою розробки рішень у галузі відкритого загального штучного інтелекту, який принесе користь всьому людству. OpenAI поєднує наукові дослідження з розробкою продуктів, які впливають на різні сфери життя.
Компанія активно працює над розробкою потужних моделей глибинного навчання. Вони відомі своєю серією великих мовних моделей GPT (Generative Pre-trained Transformer), але мають рішення і для інших модальностей, наприклад для генерування музики.
GPT-4 є однією з найбільших моделей для обробки людської мови, здатних генерувати текст, подібний на той, яким спілкуються люди, отримувати запитання та надавати відповіді на них, суммаризувати текст.
Головна ідея великих мовних моделей полягає в тому, що вони вивчають залежності між словами та фразами у величезних текстових корпусах. Це дозволяє їм отримати контекст і генерувати змістовний текст, який відповідає запитам або початковим умовам.
Як зреагували інші великі компанії на відкриття доступу до GPT-4?
Компанія Microsoft інвестувала у OpenAI, щоб мати змогу використовувати її великі мовні моделі. Інші гравці ринку також прийняли участь у нових перегонах. Компанія Google представила свого мовного асистента Bard, за яким також стоїть велика мовна модель. Однак, вже під час презентації, ця мовна модель на запит видала відповідь, що виглядає цілком природно, але фактично не є правдою. Це абсолютна природна поведінка такої моделі, але вона не виправдала очікувань. Через це акції Google зазнали падіння. Кожен гравець на ринку високотехнологічних компаній зараз намагається отримати свій шматок пирога від хайпу навколо ШІ, або включаючи великі мовні моделі у свої продукти, або виготовляючи залізо для навчання таких моделей.
Головне питання: Чи забере ШІ роботу у людей?
«Однозначно, ні», — зазначив Сергій.
Штучний інтелект (ШІ) здатний до виконання складних обчислювальних завдань, аналізу даних, розпізнавання образів та голосу, прийняття рішень і навіть генерації творчого контенту.
Проте, важливо розуміти, що ШІ залишається інструментом, створеним людьми, і його можливості обмежені заданими йому алгоритмами та даними, на яких він навчається. ШІ поки не має повноцінної свідомості, емоцій та інтуїції, які є характерними для людей. ШІ забере на себе багато рутинної роботи, звільнивши час людей для більш високорівневої та кваліфікованої роботи. Так само ставалося із винайденням калькуляторів, комп’ютерів та інших пристроїв, які звільнили наш час. Тому, якщо ваша професія не пов’язана із рутинними завданнями, то без роботи ви точно не залишитеся.
Багато експертів вважають, що штучний інтелект може допомогти людству вирішувати складні проблеми, покращувати життя і розширювати можливості. Але наразі немає наукових доказів, що ШІ може повністю замінити людську інтелектуальну та творчу потужність.
Однак, разом з успіхом великих мовних моделей постає питання про їхні обмеження. Незважаючи на їхні вражаючі можливості, вони все ще далекі від загального Artificial Intelligence, здатного до повноцінного розуміння світу і виконання складних завдань. Вони володіють великими обсягами знань, але не розуміють їх сутності на такому рівні, як люди.
В кінці лекції, щодо питання про вивчення та роботу з Artificial Intelligence, Сергій надав корисні поради. Відзначалося, що для початку вивчення або праці з AI необхідно мати глибокі знання з математики, програмування та статистики. Крім того, завжди гарна ідея вивчати спеціалізовану літературу, онлайн-курси та брати участь у практичних проектах, щоб поглибити свої знання та навички.
Щоб дізнатись більше про Artificial Intelligence, дивіться запис зустрічі!
👉Запис зустрічі Artificial Intelligence👈
Kharkiv IT Cluster дякує Сергію Єріну — Chief Learning Officer в компанії It-Jim за поринення у світ технологічного майбутнього. Ваша експертиза та презентація були дійсно захоплюючими і інформативними.
Обговорення гонки великих мовних моделей та хайпу навколо них дозволило студентам краще розібратися у важливості цих технологій та їхнього впливу на сучасну індустрію штучного інтелекту.
Довідка:
It-Jim — провідна компанія в галузі AI, що спеціалізується на створенні алгоритмів комп’ютерного зору, обробки природної мови, обробки зображень та сигналів, машинного та глибокого навчання, доповненої та змішаної реальності, а також мобільних додатків на основі штучного інтелекту.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: