Наталя Галунко, HR-директорка UKRSIBBANK BNP Paribas Group, розповідає, як евакуювали співробітників на початку війни і як підтримують їх зараз.

97% співробітників готові рекомедувати UKRSIBBANK як роботодавця

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

На початку війни кожен роботодавець стикнувся з викликом: як перемістити своїх працівників у безпечні місця і переконатися, що з ними все гаразд? Рятувати потрібно було одночасно і працівників, і бізнес, адже під загрозою опинилося все. У спецпроекті інтернет видання AIN.UA Наталя Галунко, HR-директорка UKRSIBBANK BNP Paribas Group, розповідає, як евакуювали співробітників на початку війни і як підтримують їх зараз.

Банк входить до десятки найбільших в Україні

Над тим, щоб уся система працювала злагоджено працюють понад 5000 працівників, про яких банк піклується, забезпечуючи їм максимально комфортні й безпечні умови роботи. Згідно з внутрішнім опитуванням, 97% співробітників готові рекомендувати UKRSIBBANK як роботодавця.

Вже третій рік поспіль UKRSIBBANK BNP Paribas Group отримує сертифікацію Top Employers Institute як найкращий роботодавець в Україні та Європі. До речі, це єдиний банк в Україні, який отримав сертифікацію найкращого роботодавця.

«У нас є дві рівноцінні та взаємозалежні цілі: перша — підтримка наших співробітників, що як і всі українці потерпають не тільки від прямої загрози життю, а й перебувають у ціннісній кризі; друга — підтримка життєздатності нашої організації, яка є одним із системних банків, ефективність роботи якого напряму впливає на обороноздатність країни», — пояснює Наталя Галунко, HR-директорка UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Релокація по країні та за кордон. Перші рішення після 24 лютого

На початку війни банк одразу організував евакуацію для співробітників та їхніх родин із зон з підвищеною небезпекою. На західну частину країни перевезли приблизно 500 осіб. Для тих, хто пересувався самостійно, облаштували тимчасові прихистки в будівлях банку: у Полтаві, Рівному, Львові, Ужгороді, Чернівцях, Харкові. Лише за перші два місяці ці прихистки прийняли понад 800 людей.

Наприклад, співробітник банку Дмитро з Харкова, рятуючись від війни, спочатку заставив вдома вікна усіх кімнат шафами та облаштував укриття у ванній кімнаті. Коли стало небезпечно залишатись вдома, влаштував нічліг у підвалі, потім п’ять днів жив у метро. Врешті евакуювався до Львова.

Спеціальні координаційні групи надають їм підтримку у Франції, Австрії, Угорщині, Німеччині. Аналогічно, BNP Paribas Bank Polska з перших днів опікувався колегами з України: ініціював поселення в готелях, інформував стосовно безкоштовних можливостей медичної, юридичної та психологічної консультацій. Для решти українців — впровадив спрощену процедуру оформлення карток та в перші місяці скасував комісію за зняття готівки в банкоматах.

Майже 400 працівників UKRSIBBANK виїхало саме до Польщі. З кожним із них, у середньому по троє родичів — усі вони отримали підтримку колег з BNP Paribas Polska. Три місяці безкоштовного проживання у готелях Групи у Польщі дали людям змогу звикнути до нової реальності, спланувати подальші кроки та відчути здатність знову керувати своїм життям.

Зараз понад 900 співробітників перебувають у 41 країні світу. Тих членів команди, що виїжджали з країни, зустрічали на кордонах Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини представники Групи BNP Paribas.

  • 3270 людей отримали матеріальну допомогу
  • 532 людей було евакуйовано з зони бойових дій
  • 2000 людей були безкоштовно розміщені в готелях
  • 25 евакуаційних рейсів було здійснено

«Цей термін допоміг нашим співробітникам та їхнім родичам отримати дозвіл на тимчасовий прихисток у Польщі, почати вивчення польської мови, зорієнтуватися на ринку праці та на ринку нерухомості», — розповідає Наталя Галунко.

Працевлаштування у Європі

Тим співробітникам, які виїхали за кордон, Група надала можливість працевлаштуватися у європейські банки, що належать до BNP Paribas. Майже 40 співробітників почали свою роботу у Польщі, Німеччині, Франції, Італії, Швейцарії, Австрії, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Португалії. Аби кожен міг обрати найвідповіднішу до своїх планів форму працевлаштування, запровадили такі варіанти:

  • постійний контракт
  • тимчасовий контракт
  • повна зайнятість
  • неповна зайнятість
  • аналог цивільноправового контракту

Одну з таких форм обрала Наталія Волощук. З Києва вона виїхала до Німеччини та скористалася можливістю працевлаштування у Групі.

«Мої нові колеги у Мюнхені прийняли мене тепло і з готовністю навчати. Адаптація пройшла швидко, оскільки мої обов’язки в UKRSIBBANK включали схожі функції. Я дуже вдячна команді за можливість міжнародного досвіду. Крім знань з фінансів та експертизи я отримую практику іноземної мови та презентацій і це дуже цінно», – розповідає Наталія.

UKRSIBBANK гарантує повернення усім, хто обрав тимчасову форму працевлаштування.

«Ця гарантія критично важлива для людей, оскільки більша частина наших співробітників чекає нагоди повернутися на Батьківщину та продовжити роботу в нашому банку. Для тих, хто мусив залишити свої оселі, але не бажає залишати країну, банк орендував готелі у Львові та Трускавці. Понад 800 співробітників зі своїми родинами мешкали у цих готелях безоплатно протягом двох місяців», — пояснює HR-директорка банку.

Матеріальна допомога працівникам

На початку війни керівництво банку розв’язувало головне завдання — врятувати людей. Адже співробітники банку є по всій країні, і значна частина залишилась у своїх містах, попри обстріли й ракети над головою. Наприклад, Наталя, в.о керівника відділення у Краматорську, в лютому залишилась у місті й продовжила працювати. Разом із колегою вони удвох видавали депозити, консультували клієнтів, завантажували банкомати. І все це на тлі безперервних сирен і загроз нових прильотів.

Спочатку UKRSIBBANK виплачував матеріальну допомогу тим, хто покидав свої домівки. Далі вже почали об’єктивно оцінювати ступені загрози та ризику для життя і розраховувати виплати відповідно до них. На місяць раніше спеціалісти провели річний перегляд заробітної плати та виплатили річні й відстрочені бонуси.

Наталя Галунко згадує:

«Майже цілий місяць ми вчилися працювати у новій реальності, нам доводилось приймати термінові рішення на підставі наших цінностей, а пізніше оцінювати їхню ефективність та вплив на бізнес. На цьому шляху ми мали неоціненну підтримку та продовжуємо її відчувати. Групи BNP Paribas як на рівні персоналій — керівників, які надавали дозвіл на виключне використання бюджетів, так і на рівні організацій — цілих кампаній з підтримки наших співробітників за кордоном, проявів солідарності, волонтерської активності закордонних колег».

Зараз банк запровадив структуровану програму соціальної підтримки співробітників незалежно від того, у якій країні вони перебувають та працюють. У програмі вісім опцій, зокрема компенсація оренди житла, надбавка за роботу на території з підвищеним рівнем ризику, матеріальна допомога під час евакуації, матеріальна допомога у випадку загибелі родичів співробітника або самого співробітника.

Комунікація між співробітниками

Комунікація — один із ключових пунктів у культурі банку. Це головний інструмент впровадження змін та адаптації до нових умов.

«Ми завжди багато розмовляли з нашими співробітниками, а з початком війни робимо це постійно, майже в режимі реального часу», — говорить Наталя Галунко.

У компанії є декілька телеграм-каналів, через які менеджмент інформує співробітників щодо антикризових дій, фахівці по роботі із персоналом проводять опитування та вивчають зворотний зв’язок та суспільну думку колег. Також створили два телеграм-чати: про бізнес-процеси і про роботу з персоналом, у яких співробітники можуть ставити термінові запитання та оперативно отримувати відповіді.

У комунікації компанія використовує каскадний підхід: спочатку роблять загальнобанківську масову комунікацію через ютуб-трансляцію, на яких вищий менеджмент анонсує антикризові дії та пояснює їхню природу потім ця інформація проводиться через низку вебінарів для різних цільових аудиторій, починаючи із керівників та продовжуючи окремими групами співробітників наприкінці закріплюють ключову інформацію у письмовому вигляді та розміщують в усіх доступних каналах комунікації.

«Обов’язковою умовою таких каскадних кампаній є оцінка їхньої ефективності, яку ми отримуємо через бліцопитування наших співробітників», — зазначає HR-директорка UKRSIBBANK.

Компанія використовує стратегію слухання, яка передбачає опитування співробітників. Згідно з останнім проведеним опитуванням, у якому взяли участь 77,5% співробітників, Employee Net Promoter Score (вимірює рівень лояльності співробітників) склав 78,54%.

«Це історичний максимум для нашої організації. Ми усвідомлюємо, що такий результат — це не тільки визнання співробітниками дій менеджменту, а й виклик, який стоїть перед нами та вимагає зробити цей результат сталим та довгостроковим», — говорить Наталя Галунко.

Психологічна підтримка працівників

HR-директорка UKRSIBBANK переконана, що зараз усі перебувають в екзистенційній кризі, відчувають тривогу і глибокий психологічний дискомфорт у питаннях про сенс існування. Це вимагає значних зусиль, щоб визначити своє місце у новій реальності. Тому у перші дні війни Група ВNP Paribas відкрила гарячу лінію психологічної підтримки для своїх співробітників.

Зараз банк робить щотижневі публікації від відомих українських психологів щодо відновлення ресурсного стану та методів протидії стресу. Щоп’ятниці спеціалісти з Департаменту менеджменту персоналу проводять онлайн «Теплі зустрічі», де отримують навички, що допомагають жити у нових реаліях. Ще з часів пандемії у компанії на регулярній основі для співробітників були доступні індивідуальні консультації професійних психологів, і під час війни ця практика продовжується.

Перекваліфікація співробітників задля розвитку

Головна мета банку — це збереження людського капіталу. Тому скорочення персоналу під час воєнного стану в компанії не планують. Натомість роблять акцент на внутрішню мобільність, намагаючись вже зараз підсилювати ті функції та ті процеси, які будуть максимально залучені під час відновлення банку та країни загалом.

Наприклад, продовжують перекваліфікацію співробітників у «Школі бізнес-аналітиків», а також відновили програму «Школа Лідера» за запитом працівників. Попит на навчання всередині компанії росте, а це означає, що всі усвідомлюють, що на компанію чекають зміни після війни і вони готові вчитися.

Потрібні зараз спеціальності

«Будь-яка криза підсилює тренди. Банківська сфера не є виключенням. Переведення більшості сервісів у цифровий формат вимагає компетенцій у дистанційному обслуговуванні клієнтів, здібності підтримувати та розвивати відповідні інформаційні системи, забезпечувати належний рівень кібербезпеки, стандартів комплаєнс, впровадження змін на рівні кросфункціональних команд та організації загалом», — говорить Наталя.

Тому вже сьогодні попит мають такі спеціалісти:

  • дистанційні консультанти
  • преміальні менеджери, які відповідають за розвиток відносин із клієнтами
  • фахівці з розробки інформаційних систем
  • фахівці з підтримки ІТ-інфраструктури
  • фахівці з цифрового клієнтського досвіду
  • фахівці з впровадження змін
  • фахівці з гнучких систем управління тощо

Це невичерпний перелік data, digital та agile спеціальностей, які наразі потрібні кожному банку.

Співробітники в ЗСУ та ТрО, «бронь» від мобілізації

«Ми пройшли декілька кіл для того, щоб зрозуміти, як працює система надання тимчасової відстрочки від мобілізації. Наскільки мені відомо, з аналогічною невизначеною ситуацією стикнулись й інші банки», — каже Наталя.

UKRSIBBANK зобов’язаний працювати в умовах військових дій, тож навіть тимчасово не може припинити діяльність на підконтрольних територіях. Тому для них важливо мати у строю співробітників, які в змозі забезпечити виконання критичних процесів та робочих завдань на місцях, а також підтримувати інфраструктуру банку в робочому стані.

«Наразі ми забезпечили наших критичних працівників пакетом документів, які вони надають на момент виклику до військкомату, та на підставі яких можуть розраховувати на відтермінування призову. Водночас знайшли можливості забезпечити наших мобілізованих співробітників бронежилетами та касками», — розповідає представниця банку.

Одночасно із процесом закупки, співробітники започаткували благодійний збір грошей на потреби мобілізованих колег. У благодійній акції зі збору пожертв «Підтримка українських воїнів: підтримай своїх!» вже взяли участь сотні працівників банку.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. 28,8 млн грн через платформу UNITED24 задонатив UKRSIBBANK
  2. UKRSIBBANK
  3. Ukrsibbank чарівник 2022 завітав до 507 діток України
  4. Гендерна рівність в УкрСіб
  5. звіт корпоративної та соціальної відповідальності

Коментарі