130-tysyach-abituriyentiv-vidvidaly-portal-it-profesij-vid-kharkiv-it-cluster

130 тисяч абітурієнтів відвідали Портал ІТ-професій від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Вступна кампанія в Україні 2023 до останнього була оточена тривожними прогнозами та очікуваннями.  Неминуча конкуренція із ЗВО за кордоном, де вимушено опинилися абітурієнти, страхи щодо повернення до рідних міст, невпевненість в обранні України для подальшого навчання та професійного розвитку — загалом поставило під загрозу майбутнє інтелектуального капіталу України. А значить, потенційно закладає дефіцит по кваліфікованих фахівцях, що відбудовуватимуть економіку України

Про випробування зі Вступною кампанією 2023 у Харкові та очікування від її результатів детальніше у матеріалі. 

 

Харків — як амбасадор вступної кампанії 2023

Вже вісім років поспіль Kharkiv IT Cluster бустерить вищу ІТ-освіту Харкова, започатковує проєкти, що популяризують ІТ-освіту серед молоді. Спільно з компаніями ІТ-спільноти Kharkiv IT Cluster проводить вебінари й зустрічі з ІТ-фахівцями, організовує навчання й підвищення кваліфікації для викладачів ІТ-спеціальностей.

Задля синхронізації потреб випускників і бізнесу Kharkiv IT Cluster актуалізує та рецензує освітньо-професійні програми ЗВО й коледжів, організовує буткемпи й практики для студентів, профорієнтаційні заходи для абітурієнтів та їхніх батьків, навчальні ігри для школярів і ще багато цікавого (деталі по проєктах Kharkiv IT Cluster дивіться на нашому сайті 👉https://it-kharkiv.com/projects/)

Саме тому Харківський ІТ Кластер є одним з ключових учасників вступної кампанії у Харкові. Цього року ІТ-бізнес об’єднався навколо теми людського капіталу для ІТ-галузі, бо від цього залежить майбутнє галузі, що найшвидше конвертується в економіку країни й відіграє ключову роль у післявоєнному відновленні. За період кампанії освітня команда Kharkiv IT Cluster разом з ІТ-компаніями спільноти успішно провели 70+ профорієнтаційних ігор для понад двох тисяч двохсот старшокласників по всій країні, організували одинадцять online-зустрічей з понад 600 абітурієнтами в межах проєкту «Поступай в ХА» та успішно реалізували маркетингову кампанію «Порталу ІТ-абітурієнта».

Згідно з даними ЄДЕБО на сьогодні, загальна кількість заяв на вступ на ІТ-спеціальності в Харкові склала 11 472, з яких 10 590 заяв подано до університетів-партнерів Kharkiv IT Cluster, програми яких знаходяться під супервізією Kharkiv IT Cluster. 

Порівняно з 2022 роком кількість поданих заяв на вступ до університетів Харкова зросла на 22%.

130-tysyach-abituriyentiv-vidvidaly-portal-it-profesij-vid-kharkiv-it-cluster9-1-414x233 130 тисяч абітурієнтів відвідали Портал ІТ-професій від Kharkiv IT Cluster

Крім того, споглядаючи на розподіл подачі заяв, можемо зробити висновок, що найпопулярнішою спеціальністю «Інформаційних технологій» ( прим.авт. 12 галузь) є 122-га спеціальність «122 Комп’ютерні науки. Інтелектуальні сервіс-орієнтовані розподілені обчислювання. Комп’ютерні системи і технології спеціального зв’язку. Комп’ютерні технології». 

130-tysyach-abituriyentiv-vidvidaly-portal-it-profesij-vid-kharkiv-it-cluster10-414x233 130 тисяч абітурієнтів відвідали Портал ІТ-професій від Kharkiv IT Cluster

Серед великих міст України Харків, не дивлячись на війну, уже другий рік залишається в трійці лідерів за кількістю поданих заяв до університетів на спеціальності 12-ї галузі. 

130-tysyach-abituriyentiv-vidvidaly-portal-it-profesij-vid-kharkiv-it-cluster7-414x233 130 тисяч абітурієнтів відвідали Портал ІТ-професій від Kharkiv IT Cluster

130-tysyach-abituriyentiv-vidvidaly-portal-it-profesij-vid-kharkiv-it-cluster8-414x233 130 тисяч абітурієнтів відвідали Портал ІТ-професій від Kharkiv IT Cluster

Портал ІТ-абітурієнта від Kharkiv IT Cluster

 

Щоб зробити шлях абітурієнта до університету більш прозорим, допомогти обрати перспективну спеціальність та майбутній професійний шлях Khаrkiv IT Cluster створив діджитал-помічник Портал ІТ-абітурієнта.

Завдяки підтримці та співпраці, яку щороку забезпечують IT-компанії та  Khаrkiv IT Cluster, портал забезпечує абітурієнтам доступ до актуальної інформації, ресурсів та можливостей, що допоможуть їм прийняти рішення щодо свого подальшого навчання та професійного майбутнього, збереження ІТ-талантів та підтримку їхнього шляху до ІТ.

Цьогоріч завдяки IT-компаніям Insart, h8 games, Akvelon, Sigma Software, SevenPro, CodeIT, Insoft Global, Cloud Works, ARTJOKER та маркетинговій агенції Promodo у Kharkiv IT Cluster розширив функціонал Порталу ІТ-абітурієнта й забезпечив наповнення платформи корисною та актуальною інформацією, що стала в нагоді сотням тисяч вступників цього року.

 

Понад 17,3 млн показів інформації про Портал ІТ-абітурієнтів та 130+ тисяч переходів на сайт порталу було забезпечено в межах маркетингової кампанії з квітня 2023 року за період квітень-липень 2023.

 

Взаємодія бізнесу й освіти: успішна модель Kharkiv IT Cluster

 

Збереження освітньої ІТ-спільноти Харкова у 2023 році стало можливим завдяки залученості до співпраці провідних ЗВО Харкова. Бо виклик нестачі талантів — це один з найбільших ризиків, що чекають Україну в майбутньому. Унікальна освітня екосистема об’єднала ТОПові університети:

ХНУ ім. В.Н. Каразіна — один з найстаріших і найпрестижніших класичних університетів України, який активно співпрацює з ІТ-індустрією; 

НТУ «ХПІ» — визнаний лідер у навчанні ІТ-спеціалістів, відомий своїми інноваційними підходами до освіти

ХНЕУ ім. Семена Кузнеця зі спеціалізацією у підготовці фахівців з економічної та комп’ютерної сфери; 

ХНУРЕ, що спеціалізується на підготовці фахівців у галузі радіоелектроніки, комп’ютерних та інших технічних спеціальностей

ХТУ «IT Step», перспективний ЗВО, який готує спеціалістів технічного напрямку.

НАУ ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», що готує фахівців з авіаційних та інших галузей інженерії; 

ХНУМГ імені О.М. Бекетова, фахівці якого спеціалізуються на інформаційних системах і технологіях у міському господарстві.

 

У межах проєкту «Поступай в ХА» Харківським ІТ Кластером разом з університетами-партнерами було проведено 11 вебінарів для понад 600 учасників. На онлайн-зустрічах представники університетів розповіли про особливості навчального процесу, спеціальності й дисципліни, наголосили, чому варто обирати саме їх університет, і поділилися іншими цікавинками😉. 

Взаємодія бізнесу й освіти — це важливий чинник для розвитку сучасної ІТ- індустрії, а Kharkiv IT Cluster демонструє приклад успішної реалізації цієї моделі. 🤝

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. strategiya-transformatsiyi-osvity-i-nauky-vnesok-kharkiv-it-cluster

Коментарі