стажування

Станція айті: актуальні стажування в IT компаніях Кластера

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Розпочати свій шлях до IT ніколи не запізно і ніколи не рано. Ця галузь відкрита будь-кому, незалежно від віку. Тут працюють представники багатьох професій: від програмістів і тестувальників до маркетологів та перекладачів. Разом з цим, вона дуже вимоглива і залишає лише тих, хто працьовитий, уважний до деталей і готовий постійно вчитися.

Кожна з професій повна своїх нюансів, але в цій статті ми будемо говорити лише про ті, що пов’язані саме з кодуванням і програмною інженерією.

Отже, припустимо, що ви вже усвідомили, що хочете стати поринути з головою у світ розробки ПЗ і вивели на екран свій перший “hello, world”. Куди йти далі? Все залежить від вашого віку, хоча перший крок у невідоме – серйозне випробування для будь-кого.

Якщо ви школяр

Ще років 15 тому діти знайомилися з комп’ютерами в школах, а зараз вони йдуть туди з планшетами в руках.

Відчуваєте, що комп’ютер став вашим другом і помічником, шукаєте способи автоматизувати рутинні процеси? В спробах придумати чергове рішення для вашого блогу ви випадково написали пагін? Вам однозначно відкрита дорога у світ розробки. Навчанню школярів IT дисциплінам присвячений наш окремий матеріал.

Припустимо, ви вирішили не залишатися у старшій школі, а швидше опанувати професію. Або взагалі прагнете поїхати до великого міста з безліччю нових можливостей, щоб краще підготуватися до дорослого студентського життя. В такому випадку вам дорога – до коледжу або технікуму.

У Харкові IT професію можна отримати, закінчивши Харківський патентно-комп’ютерний коледж, Харківський комп’ютерно-технологічний коледж Національного технічного університету «ХПІ», а також Харківський радіотехнічний технікум.

Навчання в такому закладі може принести приємні бонуси у вигляді безпосереднього контакту з роботодавцем. Наприклад, ХКТК НТУ «ХПІ» тісно співпрацює з Nix Solutions, Sigma Software, Gameloft, Microsoft, а студенти отримують можливість поєднувати роботу і навчання в рамках дуального навчання. Ще одним бонусом буде спрощена модель вступу до університету на суміжні спеціальності з можливістю потрапити одразу на 2 або навіть 3 курс. Цей варіант підходить для тих, хто прагне більшого і хоче вирости від кодера до системного аналітика, інженера або розробника проектів.  Фундаментальна освіта відкриває більше перспектив, де потрібне глибоке розуміння процесів.

Якщо ви абітурієнт

Якщо ви все ж зважилися довчитися в старшій школі і відразу налаштовані на вищу освіту, вам пряма дорога на одну зі спеціальностей таких університетів, як ХНУРЕ, ХПІ, ХНЕУ, Каразіна, ХАІ. Який університет і спеціальність обрати, вирішуйте самі. Детально про це написано в матеріалі про найпопулярніші ІТ спеціальності

Якщо ви вже студент або випускник

Перший рік студентського життя зазвичай проходить в ейфорії від свободи, що раптом звалилася на голову, і можливостей. До другого – третього курсу цей ритм стає звичним, і починається пошук нових перспектив. Хтось фрілансить та напрацьовує портфоліо, хтось шукає можливості для стажування, а хтось робить акцент на навчання з фундаментальних дисциплін, щоб мати хорошу базу для старту на роботі.

Компанії зацікавлені у відборі талановитих студентів. Для цього вони налагоджують тісні контакти з університетськими кафедрами, пропонують їм усілякі плюшки, підтримують олімпіадників та розробляють разом з викладачами цілі навчальні курси і програми стажувань.

На даний час компанії Kharkiv IT Cluster пропонують молодим спеціалістам наступні можливості:

Akvelon

З періодичністю в 2-3 рази на рік компанія запрошує на програму інтернатури студентів, випускників технікумів і коледжів. Претенденти повинні мати технічний бекграунд і пройти співбесіду з тімлідом. Із 10 набраних осіб  на потоці залишаються двоє-троє, які мають всі шанси стати співробітниками компанії. Перспективи – Billable проекти

Підготовку за цією програмою проходять близько 30 чоловік на рік.

Навчають їх такими технологіями, як JS, Java, C #.

Dataart

Також пропонує студентам вузів можливість пройти інтернатуру. Час початку програм залежить від поточних проектів та необхідності співробітників. В цілому навчання проходять від 10 до 30 осіб на рік. Слухачі вибирають для вивчення технології з доступного переліку: QA, .NET, Java, Front-end, Devops, Python, Mobile.

Щоб стати інтерном, потрібно пройти тестове співбесіду, а також знати англійську мову.

Як повідомляє читачам сайт компанії, кожен п’ятий фахівець потрапив в команду Dataart  шляхом проходження стажування.

Nix Solutions

Ця компанія пропонує на вибір молодим фахівцям цілий спектр переддипломних або літніх практик, інтернатур, а також програми навчання у вечірній час. Від претендентів не потрібно фахової освіти, наявність або відсутність диплома також не мають значення. Для участі претенденти повинні подати своє резюме на сайті компанії під описом обраної програми. Вивчаються такі технології: .NET, Android, PHP / CMS, PHP, BA, QA.

Набір на програми стартує 2 рази в рік, на початку вересня і на початку січня. Business Analysis Education – старт червень, Практика .NET – старт червень-липень, Практика Android – старт липень, Практика PHP / CMS – старт червень-липень, Практика PHP – старт червень, Trainee QA Engineer – Опис програм є на сайті

Випускникам програм, яким пощастило показати гідні результати, компанія пропонує тепле місце під сонцем NIX Solutions.

Sigma Software

У Sigma Software діє комплексна освітня платформа Sigma Software University.  До 31 липня в Харкові проводиться набір на програму інтернатури за наступними напрямками: JavaScript Internship, Android Intern, Project Management, PHP, QA, а до 31 серпня – на напрям DevOps Intern. Тут діють 2 формати навчання: груповий та індивідуальний. У першому випадку інтерни вчаться в колективах до 5 осіб в режимі неповного дня, і протягом 5-6 тижнів вони виконують навчальний проект під керівництвом ментора. У другому випадку інтерна беруть на повний робочий день, і за 3-6 місяців він виконує реальний проект разом з досвідченим фахівцем. Щоб потрапити на програму, потрібно подати резюме і пройти інтерв’ю з рекрутером і технічним фахівцем. Після закінчення інтернатури у слухачів є всі шанси стати Junior Specialist компанії.

SoftServe

Ця компанія пропонує студентам, випускникам технікумів, коледжів та університетів взяти участь у програмі підготовки до інтернатури. Кожен квартал вони набирають по 2 групи з числа тих, хто подали заявку на програму і пройшли відбір.  За рік тренування проходять від 30 до 100 чоловік. На даний момент найпопулярнішими напрямки є WebUI, NodeJS, Python, GoLang, DevOps, а детальний розклад є на сторінці програми.

ТОВ “Макснет”

У цій компанії студенти, випускники коледжів і університетів можуть пройти двох-чотиритижневе стажування, переддипломну, літню та навіть технологічну практику, передбачену навчальним планом. Програми стартують протягом усього року, а стажування – по мірі комплектації груп і появи вакансій в компанії. Вивчають стек протоколів TCP / IP, DNS, основи Linux, CMS (движки) та інше. Щорічно в компанії проходять навчання від 30 до 100 осіб, а найуспішніші з них стають співробітниками Макснет.

Якщо ви вже давно закінчили навчання і розчарувалися в своїй професії можна спробувати себе в тестуванні. Курси тестувальників – один з найшвидших способів зробити перший крок до IT, навіть якщо ви до цього не були ніколи пов’язані з цією сферою. Останнім часом поняття «другий вік» перекочувало з психології в професійне середовище. Ряд курсів орієнтований саме на тих людей, які, розчарувавшись у своїй першій професії, хочуть повністю змінити своє життя і перекваліфікуватися. У сфері тестування ПЗ є безліч кейсів, коли люди за 40 приходять навчатися з нуля, а у 45 стають тімлідами QA. Вони просто поставили собі за мету і впевнено до неї йшли.

Вишеньки на торті

Обравши шлях айтішника, ви автоматично підписали собі вирок на довічне навчання. Технології змінюються з такою швидкістю, що по ним навіть підручники писати не встигають. На допомогу вам прийде безліч доступних онлайн курсів, де лектори кращих університетів світу ділитимуться з вами безцінними знаннями та досвідом.

Одним з найбільш потрібних інструментів стануть знання англійської мови. Без них айтішник схожий на несолоний борщ – їсти можна, але несмачно, тому не відкладайте це в довгий ящик, а починайте серйозно ним займатися якомога раніше. Можете вчити його самостійно по книгам або на онлайн курсах, а також більш свідомо ставтеся до навчання в університеті з загальноосвітніх предметів: як правило, викладачі вузівських кафедр іноземних мов прекрасно знають свою справу і хочуть навчити вас англійської.

Якщо цього виявляється недостатньо, можна піти на курси англійської, заточені спеціально для айтішників, де основний акцент робиться на професійну лексику.

Якщо раптом ви хочете потрапити в IT, але не бачите себе безпосередньо в розробці, у вас теж є безліч можливостей. Але про це – в наших наступних матеріалах.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. вакансія стажер

Коментарі