Представники IT компаній розповіли шкільним учителям, чого вони чекають від випускників

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Професіонали з бізнесу та співробітники ІТ компаній за запрошенням Харківського ІТ Кластеру провели лекції для вчителів інформатики шкіл Харківської області. Поки підопічні педагогів виконували конкурсні завдання обласних олімпіад з програмування та комп’ютерних наук, самі вони слухали виступи спікерів. У своїх лекціях вони зробили акцент на тому, якими базовими фундаментальними знаннями повинні оволодіти школярі, щоб успішно навчатися за спеціальностями сфери ІТ та суміжними з нею.
Перший блок лекцій пройшов в Харківському національному економічному університеті ім. Семена Кузнеця і був присвячений штучному інтелекту. Спікерами стали Сергій Кривонос (SoftServe), Владислав Колбасін (GlobalLogic) та Іван Магда (Ambisafe).
За красивими і футуристичними поняттями, такими як нейромережа, розпізнавання людської мови, комп’ютерний зір, ховається кропітке навчання та подальша праця із застосуванням інструментів лінійної алгебри, матаналізу, теорії ймовірностей, системного аналізу і багатьох інших галузей. Тут перед педагогами стоїть багатоетапне завдання:

  • Пожвавити бездушні формули і цифри та показати їх застосування на реальних прикладах
  • Навчити дітей найпростішим інструментам і давати їм можливість вже у ранньому віці виконувати завдання. За словами фахівців, які окрім основної діяльності ще знаходять задоволення від викладання школярам, ​​сучасні діти інтуїтивно освоюють програми і інструменти, які дорослим здаються складними. Є випадки, коли 5-річні дошкільнята з успіхом навчалися монтажу, а у 8 років опановували основи анімації. Коли у них щось виходить і вони бачать результати праці, їх інтерес зростає багаторазово. Те ж саме працює і з програмуванням.
  • Навчити дітей самостійно знаходити інформацію і навчатися.

 «Наше завдання – зрозуміти, що потрібно вчителям, і допомогти їм впровадити в програму навчання нові елементи, щоб уроки інформатики стали цікавими, корисними і практико-орієнтованими», – підкреслила виконавчий директор Харківського ІТ Кластера Софія Бєлєнкова.

Наступний блок лекцій був присвячений комп’ютерній графіці та анімації, і представили його Світлана Дахіна (Мультиплікація Харків), Вікторія Глуховецька і Олексій Кириченко (Vialex Motion Lab). Він пройшов в Харківському національному університеті радіоелектроніки під девізом «If it is not moving, it is dead» (Якщо щось не рухається, воно не є живим).
Українська анімація нещодавно відзначила 90-річний ювілей. У далекому 1927 році були зняті перші анімаційні мультики – “Українізація” і “Казка про Солом’яного бичка», її розквіт припав на 60-ті роки минулого століття, а на піку слави популярності досі залишаються мультфільми серії “Як козаки …” Володимира Дахна. Примітно, що до цього процесу мають безпосереднє відношення і харківські аніматори. В середині 70-х років на кіностудії НТУ “ХПІ” з використанням сучасної на той момент техніки створювалися перші мультфільми з комп’ютерною графікою.
Ця сфера є цікавою і багатогранною, і миттєво захоплює школярів різного віку. «Потрібно створити хоча б один мультик, і вам буде складно зупинитися», – кажуть мультиплікатори.
 Але для того, щоб робити якісні продукти, художник повинен знати основи композиції, розуміти ритм фільму, вміти відобразити графічно емоції людини, перебільшувати або применшувати об’єкти і знати принципи сприйняття людиною інформації. Ці знання якраз входять в набір компетенцій, об’єднаних в поняття Arts в рамках концепції STEM освіти, яку поступово впроваджують і в українських школах. Є також надія, що в найближчому майбутньому уроки дизайну і графіки доповнять традиційні заняття з малювання.
«Щороку в програму додаються нові теми. Вчителі, які хочуть залишатися цікавими школярам, ​​повинні постійно актуалізувати свої знання з таких тем, як, наприклад, кібербезпека, графіка, штучний інтелект, щоб знайомити з ними школярів», – підкреслила Людмила Старченко, методист центру інноваційного розвитку освіти комунального вищого навчального закладу «Харківська академія безперервної освіти».
Вона також додала, що результат циклу лекцій буде помітним вже з 1 вересня цього року, коли нова програма з інформатики з цими темами вступить в силу.
Вчителі з зацікавленістю слухали доповідачів, ставили їм питання. Планується, що від них незабаром буде отриманий репрезентативний зворотній зв’язок, який допоможе ІТ кластеру покращувати і актуалізувати підготовку школярів з інформатики та з супутніх предметів.
 

«Ми розуміємо, що вже через кілька років сьогоднішні школярі прийдуть до нас у SoftServe як молоді фахівці, і їх успіх багато у чому залежатиме від знань і умінь, отриманих в школах і вузах. Тому SoftServe приділяє велику увагу підвищенню кваліфікації вчителів, формуванню нових технічних навичок і популяризації STEM- дисциплін у школах», – підсумував Генадій Букшевалов, директор центру розвитку SoftServe


Шановні педагоги!

Просимо вас приділити хвилину вашого часу і відповісти на кілька запитань, щоб оцінити ті лекції, які вже відбулися, а також підказати нам, що б вам хотілося додати до схожих заходів.

Заздалегідь дякуємо за участь в опитуванні!

Заповнити форму онлайн

Коментарі