Про механізми впливу на вибір споживача

Ви впевнені, що ваші щоденні рішення повністю раціональні, і не є результатом емоційного вибору?

Чи часто ви замислюєтеся про повсякденні дії і їхні мотиви?

Як часто людьми рухають базові інстинкти та почуття і як користуватися особливостями мислення людини, щоб впливати на її рішення?

Моделям і паттернам поведінки, а також типовим стереотипам був присвячений майстер-клас Іллі Бачуріна, який пройшов 20 червня.

Цей матеріал присвячений основним моментам його виступу. Прочитавши його, ви дізнаєтеся, де стикаються сфери маркетингу і психології і зрозумієте, як можна впливати на вибір людей.

Цікавий факт від спікера: у 2010 році уряд Великобританії на чолі з Т.Блером, плануючи чергові реформи, консультувався з експертами з поведінки. Вони поставили за мету дізнатися, як народ відреагує на нововведення. Тобто перш, ніж впровадити нові закони, проводився науковий аналіз та прогноз реакції на них людей для визначення, як ці ініціативи вплинуть на державу.

Людина еволюціонувала швидко: всього за якісь 2 тисячі років ми пройшли етапи становлення високорозвиненої цивілізації, а за останнє сторіччя навчилися літати в космос, побачили дно Маріанської западини і оточили себе безліччю корисних девайсів. Проте, як і раніше, нашу поведінку зумовлюють інстинкти.

Коли ми заходимо в супермаркет голодними, то автоматично набираємо повний кошик продуктів. Коли щасливі – готові витрачати великі суми на подарунки друзям або собі. Наш настрій зумовлює вибір товарів і послуг.

Стереотипи – взагалі найсильніша річ: наш мозок ледачий і схильний думати готовими шаблонами, щоб витрачати на вирішення якомога менше енергії.

Цими прийомами вже давно активно користуються маркетологи і піарники, хоча лише у 2004 році економісти погодилися, що теорія граничної корисності не така вже непорушна.

З цього всього випливає ряд корисних правил для фахівців з реклами та просування продуктів та послуг. Правила працюють для тих, хто хоче переконати свою цільову аудиторію зробити якісь дії.

Наші вчинки визначаються трьома групами мотивів: інстинкти, досягнення соціального статусу, а також самодетерминація. Можна навіть проаналізувати свої дії за сьогоднішній день – всі вони впишуться в одну з цих груп.

Щоб надихнути людину на якусь дію, чого, власне, прагнуть відділи маркетингу компаній, вони повинні дотримуватися в своїх кампаніях 3 умови:

  • Мотивація,
  • Можливість зробити очікувану дію
  • Пусковий механізм (тригер)

Перевіримо чи працює схема? Кластер теж чекає нових користувачів на своїх інформаційних ресурсах.

  • Ця стаття, сподіваємося, була корисною і цікавою. Ви дочитали її до кінця, щоб дізнатися більше про особливості поведінки людини.
  • Під цим матеріалом є посилання на нашу сторінку у Facebook
  • Бажаєте більше цікавого контенту? Підписуйтесь на нас! 🙂

Наша сторінка

Comments

comments

читайте також

Показати ще