Бізнес по-французьки: особливості та поради

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Оновлена ​​Франція вступає у нову епоху. За останній рік вона взяла курс на динамічний розвиток технологій і креативного хай-тек суспільства і вже дихає в спину своєму індустріальному сусідові-гіганту.
В рамках традиційних бізнес-сніданків Kharkiv IT Cluster запросив Євгена Воронецького, що має за плечима понад 10 років роботи у французьких компаніях і співпраці з партнерськими організаціями з цієї країни, а зараз він займає позицію технічного директора аутсорсингової компанії DevAtlant.

imgonline-com-ua-Shape-YrwFYujyVVfMh Бізнес по-французьки: особливості та поради

Ось деякі особливості, які варто врахувати при плануванні співпраці з французькими компаніями.
Бізнес середовище
У Франції дійсно високі податки. Сума виплат бізнесу державі може досягати 50%, включаючи страхування, податки на прибуток і пенсійний фонд. Однак якщо компанію засновують студенти, то перші 2 роки для них працює система низьких податкових ставок. Реєстрація нового підприємства з усіма формальностями займає 3 місяці і коштує близько 3 тисяч євро.
Левову частку економіки становить малий і середній бізнес. Найчастіше це навіть сімейний бізнес, де справи з усіма сформованими традиціями передаються із покоління в покоління.
Культура
У цій країні велику роль грає висока культура приватної власності та її правовий захист. Чуже майно і бізнес недоторканні, що забезпечує підприємцям безпеку і стабільність.
Більшість французів розуміє англійську мову і впевнено на ньому говорить, проте ставлення до партнера істотно змінюється в кращу сторону, якщо спілкування відбувається французькою.
Стартап екосистема
У Франції розвивається стартап екосистема, яка під однією назвою French Tech об’єднує інноваційні високотехнологічні бізнес-одиниці країни, а її хаби діють по всьому світу. French Tech виник ще в 2013 році за активної підтримки Міністерства економіки і фінансів і отримав розвиток, коли Еммануель Макрон займав пост Міністра фінансів. Заручившись підтримкою цієї організації, будь-яка компанія, особливо молода, стає частиною екосистеми і підвищує свій імідж.
На завершення бесіди Євген Воронецький порекомендував українським компаніям активніше розглядати можливості взаємодії з французьким ринком, який в світлі останніх тенденцій відкриває безліч можливостей і перспектив.

Коментарі