IT-Харків

НАЙКРАЩЕ МІСТО ДЛЯ IT В УКРАЇНІ

Харків - друге за чисельністю населення місто України.

Був найбільшим центром танко-, тракторо-, турбінобудування і третім за величиною науковим і транспортним центром СРСР після Москви та Петербурга.

За переписом населення 2001 року кількість мешканців становила 1470902 людини наявного населення та 1449871 постійних мешканців.

Харків та IT:

Якщо говорити про ІТ, то місто вважається наукової столицею України, кузнею кадрів і впевнено лідує за кількістю фахівців і компаній на рівні з Києвом і Львовом.

В даний час у Харкові готують фахівців у 69 вищих навчальних закладах різних форм власності та рівнів акредитації, серед яких 17 університетів і 9 академій. У місті також ведуть свою діяльність 142 науково-дослідницьких інститути.
У вищих навчальних закладах Харкова навчається понад 200 тисяч студентів, у тому числі близько 12 000 - іноземних.

 • 300+

  малих и средніх підприємств в галузі ІТ

 • 22+ тис

  фахівців працюють щоденно в ІТ-індустрії

 • 12+ млн $

  прямих податкових внесків

 

У Харкові представлені офіси топ-10 ІТ-компаній Україні. Сумарно в офісах цих компаній в Україні працює понад 13000 фахівців.

 

 

Вищі навчальні заклади:

У п'яти вищих навчальних закладах щорічно випускається до 2000 фахівців ІТ-спеціальностей у сфері:

 • Інформатика та обчислювальна техніка

 • Системні науки та кібернетика

 • Інформаційна безпека

 • Економіка і підприємництво

 • Автоматика та управління

 • Радіотехніка, радіоелектронні апарати та зв'язок

Кількість абітурієнтів, прийнятих вищими навчальними закладами Харькова на ІТ-спеціальності у 2015 році. На графіку порівняння кількості навчальних місць по кожній спеціальності:

пп

ТОП-5 ВНЗ Харкова, що випускають IT-фахівців:

 

Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ) - це ВНЗ №1 з підготовки IT-фахівців в Харкові.

Ще 20 років тому цей ВНЗ асоціювався у вступників з радіотехнікою. Сьогодні він безпосередньо співвідноситься з програмуванням та ІТ-технологіями.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (ХПІ) - з невеликим відривом посідає почесне друге місце серед навчальних закладів, що готують IT-фахівців у Харкові. У ХПІ є два факультети, де можна отримати IT-освіту: "Інформатика і управління" і "Комп'ютерні та інформаційні технології". Обидва факультети були створені в 2000-2002 рр., коли виріс попит абітурієнтів на IT-сферу. Сьогодні факультет готує фахівців за вісьмома IT-спеціальностями та за трьома кваліфікаційними рівнями: бакалавра, спеціаліста, магістра.

Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (ХАІ) - ВНЗ відомий своїм сильним викладацьким складом.

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (ХНУ ім. В.Н. Каразіна) - факультет комп'ютерних наук з'явився в університеті у 2001 році. За останні 4 роки ХНУ ім. В.Н. Каразіна випустив 10% IT-фахівців.

Харківський національний економічний університет (ХНЕУ). ВНЗ відомий кафедрою інформаційних систем, що готує фахівців в області ІТ.

 

Центри навчання та підвищення кваліфікації, інфраструктура.

Екосистема міста визначається як ІТ-компаніями, так і допоміжними елементами, такими як курси, конференції, клуби і навіть ВНЗ.
Безперечної зручності для перебування в Харкові надає Харківський аеропорт, відбудований за вищими європейськими стандартами у 2012 році http://hrk.aero/.
Навчаючись, зустрічаючись на заходах, конференціях кожен з нас збагачується досвідом наших колег.
Нам пощастило зі сферою - вона не тільки прибуткова, але й цікава. Це означає, що багато хто готовий приділяти їй як робочий, так і вільний час.

IT-екосистема

Переваги Харкова на ІТ-ринку України
Щорічний випуск вищими навчальними закладами до 2000 ІТ-фахівців
142 науково-дослідних інститути, 69 вузів
Комфортне місто з розвиненою інфраструктурою, аеропортом, метрополітеном, парковими зонами, залізничною розв'язкою та у порівняльній близькості до столиці - Києва
Понад 200 ІТ-підприємств де задіяно майже 22000 харків'ян
Доступний людський ресурс, нижчі ставки на офісні приміщення та заробітну плату в порівнянні зі столицею
Розвинена ІТ-екосистема, представлена коворкінгами, курсами підвищення кваліфікації, клубами за інтересами, офісами провідних українських компаній в галузі ІТ